دانلود اپلیکیشن هفت صبح

پیش‌بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه نهم تیر ۱۴۰۰

اقتصادی
پیش‌بینی قیمت دلار امروز چهارشنبه نهم تیر ۱۴۰۰

دلار بعد از قدم گذاشتن به کانال ۲۵ هزار تومان، به دوراهی حساسی رسیده. احتمال اول ادامه گران شدن و پیشروی به سمت ۲۶ هزار تومان است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که امروز چهارشنبه نهم تیر شاهد افزایش حجم خریدها باشیم. صحبت‌های روز گذشته سخنگوی دولت خوشبینی برخی از معامله‌گران به دلار ۲۶ هزار تومانی را بیشتر کرده. آنطور که علی ربیعی گفته، در صورت لزوم ادامه مذاکرات وین می‌تواند توسط دولت سیزدهم انجام شود. احتمال دوم، درجا زدن دلار حوالی مرز ۲۵ هزار تومان و حتی بازگشت به کانال ۲۴ هزار تومان است. قبول داریم که حجم اخبار منفی از روز شنبه بیشتر شده و همین موضوع ارزش دلار را نسبت به هفته قبل حدود ۹۰۰ تومان بیشتر کرده؛ اما هنوز دور هفتم مذاکرات وین باقی مانده و نمی‌شود از الان همه چیز را تمام شده دانست. دقیقا به همین خاطر است که با ورود دلار به کانال ۲۵ هزار تومان، بسیاری از باتجربه‌های بازار دست‌ به عصا شدند.

قیمت دلار در بازار آزاد
قیمت دلار بعد از ۷۵ روز، سه‌شنبه هشتم تیر در بازار آزاد پا به کانال ۲۵ هزار تومان گذاشت. معمولا اولین نوسان‌های روزانه دلار در بازار آزاد بعد از ساعت ۱۱ صبح اتفاق می‌افتد؛ اما عطش روز گذشته اسکناس آمریکایی برای گران شدن، حدود ساعت ۹ صبح نتیجه داد و رقم ۲۵ هزار تومان مقابل دلار دیده شد. در ادامه روز با وجود پیشروی در کانال ۲۵ هزار تومان و لمس کردن عدد ۲۵ هزار و ۲۲۰ تومان، قیمت دلار کاهش پیدا کرد و ساعت هشت شب آخرین معاملات بازار آزاد با دلار ۲۵ هزار و ۸۰ تومان بسته شد. به این ترتیب سه‌شنبه هشتم تیر اسکناس آمریکایی افزایش ۲۸۰ تومانی را در مقایسه با روز دوشنبه به‌ثبت رساند.

قیمت دلار در صرافی ملی
قیمت دلار در صرافی ملی روز سه‌شنبه هشتم خرداد ۲۴ هزار و ۹۲۳ تومان شد و دلار دولتی هم به یک قدمی کانال ۲۵ هزار تومان رسید. بانک مرکزی با هدف کاهش اختلاف نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی های منتخب، از ساعت ۱۱ و نیم صبح شروع به بالا بردن قیمت دلار کرد. قسمت جالب ماجرا زمانی بود که ساعت دو و نیم ظهر، نرخ دلار در تابلو صرافی‌های زیر نظر بانک مرکزی به ۲۴ هزار و ۹۲۳ تومان رسید. همین حرکت بانک مرکزی باعث شد دلال‌ها از مقابل صرافی‌ها پراکنده شوند. موضوع خیلی ساده است. برخی از دلال ها هر روز با خرید سهمیه دلار امثال من و شما در صرافی ملی و فروش همان دلارها در بازار آزاد سود می کنند. تصور کنید اگر دلار آزاد ۲۵ هزار تومان باشد و دلار دولتی ۵۰۰ تومان کمتر قیمت بخورد، سود دلال‌ها با کم کردن اجاره کارت ملی دیگران حدود ۸۰۰ هزار تومان می‌شود. اما اختلاف ۱۰۰، ۱۵۰ تومانی دلار در این دو بازار ساعت دو ظهر دیروز هیچ سودی برای دلال‌ها نداشته. احتمالا اگر همان موقع به دلال‌ها پیشنهاد فروش دلار سهمیه‌ای می‌دادید، چپ چپ نگاهتان می‌کردند.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی
قیمت دلار در معاملات پشت خطی دیشب به ۲۴ هزار و ۹۸۰ تومان رسید. اولین معاملات فردایی، روز سه‌شنبه هشتم تیر با رقم ۲۵ هزار و ۸۰ تومان استارت خورد. کف و سقف نرخ معاملات عمده هم بین ۲۴ هزار و ۹۱۰ تومان تا ۲۵ هزار و ۲۲۰ تومان ثبت شد. لفظ ۲۵ هزار و ۹۱۰ تومان برای ساعت شش عصر بود و از آن موقع تا ساعت ۲۴، دلال‌ها با افزایش نرخ معاملات عمده قیمت دلار فردایی را به نرخ بازار آزاد نزدیک‌ کردند. احتمال اینکه مثل روزهای قبل در ساعات ابتدایی معاملات امروز چهارشنبه نهم تیر شاهد افزایش خیرکننده دلار باشیم زیاد نیست اما انگار دلال‌ها یکبار دیگر می‌خواهند بازار را با رقم‌های ۲۵ هزار و ۱۰۰ تا ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان محک بزنند. اگر دلار بتواند امروز بالاتر از این رقم‌ها دوام بیارد، احتمالا شاهد موجی از خرید‌ها خواهیم بود و عبور اسکناس آمریکایی از ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان، چندان دور از ذهن نخواهد بود. رقمی که فعلا به‌عنوان سقف دلار در سال ۱۴۰۰ ثبت شده.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید