پورابراهیمی: هیچ خطری اقتصاد ایران را تهدید نمی‌کند

اقتصادی
پورابراهیمی: هیچ خطری اقتصاد ایران را تهدید نمی‌کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به تشریح نتایج تحریم های جدید آمریکا علیه ایران پرداخت و گفت: هیچ مساله ای اقتصاد کشور را با تحریم های جدید تهدید نمی کند.

محمدرضا پور ابراهیمی با تاکید بر اینکه تحریم های نفتی علیه ایران نیز از سوی آمریکا با شکست مواجه شده است، افزود: تحریم آمریکا با عدم همکاری کشورهای دنیا از جمله چین، هند، روسیه و غیره مواجه شده و موضوع تحریم نفتی نیز از این حیث منتفی است.

پور ابراهیمی با بیان اینکه مدیریت صحیح عامل اصلی بی تأثیر شدن تحریم های ظالمانه بوده است، تصریح کرد: شاید در تحریم های جدید محدودیت های خاصی اعمال شود اما باید بدانیم این نیز تاثیر چندانی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تحریم های جدید که از ١٣ آبان اجرایی شد را تاثیر گذار بر اقتصاد نمی بینیم، گفت: تحریم های مختلف تاکنون اثرات خود را گذاشته و با اقدامات متقابل جبران شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم همچنین در پاسخ به این سوال که تحریم های جدید آیا منجر به شوک قیمتی به بازار خواهد شد یا خیر، افزود: خیر از نظر ما تحریم ها هیچ تاثیری در حوزه نرخ ارز نخواهد داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در ماه های اخیر مدیریت صحیح در حوزه ارز انجام شده است، گفت: تغییر رییس کل بانک مرکزی اقدامی برای کاهش اثر تحریم ها و ساماندهی بازار ارز بوده از این رو تحریم ها و ایجاد محدودیت های جدید تاثیری بر بازار نخواهد داشت.

منبع: اقتصاد آنلاین

بازدید اپلیکیشن 54 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نرخ واقعی دلار چقدر است؟ نرخ واقعی دلار چقدر است؟
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، آرش پورابراهیمی | برخی از مقامات دولتی مانند رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور، اعتقاد دارند که نرخ واقعی ارز به مراتب کمتر از رقمی ‌است که در بازار آزاد به چشم می‌خورد. در سوی دیگر، افرادی را می‌توان یافت که معتقدند نرخ واقعی دلار به مراتب بالاتر از ارقام فعلی…...
فیلترها ‌علیه دلال‌ها فیلترها ‌علیه دلال‌ها
اقتصادی
روزنامه هفت صبح | از بین سایت‌های خرید و فروش اینترنتی خودرو، نه شیپور و نه باما چندان مانعی در برابر افراد سودجو ایجاد نمی‌کنند. دیوار اما سازوکار تازه‌ای را در بین سایت‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو طراحی کرده که جلوی دلالی را می‌گیرد . ‌مدتی است دْز دلالی…...
اعلام تاریخ قطعی تولید آخرین پراید و پژو ۴۰۵ اعلام تاریخ قطعی تولید آخرین پراید و پژو ۴۰۵
اقتصادی
معاون سازمان ملی استاندارد، زمان توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ را اعلام کرد. وحید مرندی مقدم در یک نشست خبری با اشاره به استانداردهای اجباری برای خودروها اظهار داشت: در سال۹۶، ۸۵ نوع استاندارد اجباری برای تمامی خودروهای اعمال شد، اما برای خودروهای داخلی برنامه زمان بندی ۳ساله در…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید