پوتین و کیم جونگ اون در مرکز فضایی دیدار کردند

جهان
پوتین و کیم جونگ اون در مرکز فضایی دیدار کردند

 رئیس جمهوری روسیه و کیم جونگ اون در یک مرکز فضایی واقع در منطقه آمور در شرق دور روسیه دیدار کردند.

خبرگزاری تاس گزارش کرد، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مرکز فضایی «ووستوچنی» دیدار کرده و گفت‌وگوی کوتاهی هم داشتند.

رئیس جمهوری روسیه از منطقه «پریموری» واقع در شرق دور که محل برگزاری اجلاس اقتصادی شرق بود، به ووستوچنی رفت. کیم جونگ اون هم برای حضور در این مرکز فضایی با قطار عزیمت کرد.

پوتین و کیم جونگ اون از تاسیسات پرتاب موشک فضایی SOYUZ-۲ در فرودگاه فضایی ووستوچینی روسیه بازدید کردند.

پوتین و کیم جونگ اون در مرکز فضایی دیدار کردند/عکس

رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به سوال درباره اینکه آیا همکاری نظامی و فنی با کره شمالی مورد بحث قرار می‌گیرد یا خیر گفت: ما در مورد همه مسائل بدون عجله بحث خواهیم کرد.

وی درباره اینکه آیا مسکو به ساخت ماهواره به کره شمالی کمک می‌کند یا خیر، گفت: برای همین مساله است که به این مرکز فضایی آمده‌ایم.

پوتین گفت: روسیه به چگونگی توسعه صنعت فضایی کشور افتخار می‌کند.

پوتین به اون گفت: بسیار خوشحالم که دوباره شما را در روسیه می بینم و به شما خوش آمد می‌گویم. این بار، همانطور که توافق کردیم، در مرکز فضانوردی خودمان، Vostochny این دیدار صورت گرفت. ما به نحوه توسعه این صنعت در کشورمان افتخار می‌کنیم.

رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به اینکه این دیدار در زمانی خاص برگزار می شود که دو کشور ۷۵ سال از برقراری روابط دیپلماتیک را جشن می‌گیرند و اخیراً کره شمالی هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس خود را جشن گرفته است، گفت: روسیه اولین کشوری بود که این کشور آسیایی را به رسمیت شناخت.

پیشتر رهبر کره شمالی روز سه شنبه اعلام کرده بود که سفر وی به روسیه بیانگر اهمیتی است که پیونگ یانگ برای روابط با مسکو قائل است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز پیشتر اعلام کرده بود که این گفت‌وگوها بر همکاری دو جانبه شامل روابط اقتصادی و تجاری و تبادلات فرهنگی متمرکز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید