دانلود اپلیکیشن هفت صبح

پنج‌ هزار اسراییلی تبعه امارات شدند

جهان
پنج‌ هزار اسراییلی تبعه امارات شدند

سایت “امارات لیکس” که به انتشار اخبار پشت پرده از درون امارات مشهور است، در آخرین گزارش خود به نقل از منابعی موثق بدون ذکر نام فاش کرد که حدود پنج هزار “اسرائیلی” در طول ۳ ماه گذشته تابعیت امارات را اخذ کردند.

به گفته این منابع، آنها از اسنادی مطلع شده اند که نشان می دهد که “اسرائیلی ها” از این مسئله ( تغییر قوانین تابعیت) در پوشش سرمایه گذاری در امارات بویژه دو امارت دوبی و ابوظبی استقبال گسترده ای کرده اند.

به نوشته ایرنا این منابع می گویند مسئولان اماراتی به سرمایه گذاران و بازرگانان اجازه می دهند که تابعیت امارات را بدون دست کشیدن از تابعیت اصلی خود اخذ کنند.به گفته این منابع، این وضعیت بستر مناسبی برای اعطای تابعیت به “اسرائیلی ها” و دادن چراغ سبز به آنها برای تردد از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و دیگر کشورهای عربی بدون اخذ روادید قبلی فراهم می کند.

روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” فوریه گذشته نوشت که کسب تابعیت امارات فرصتی مهیا برای “اسرائیلی ها” براساس توافقنامه عادی سازی روابط با ابوظبی است. این روزنامه افزود: دریافت تابعیت امارات تنها فرصتی برای اسرائیلی ها به منظور کسب و کار در ابوظبی نیست بلکه آنها را قادر خواهد ساخت تا به کشورهایی سفر کنند که سفر آنها به آنجا ممنوع است.

به نوشته این روزنامه، از حالا به بعد سرمایه گذاران متخصصِ موردِ نیاز نظیر پزشکان، دانشمندان، هنرمندان و متفکرین سراسر جهان می توانند تابعیت امارات بگیرند.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص افزود: هرکسی خواهان تابعیت امارات است، می تواند تابعیت اصلی خود را نیز براساس اصلاحات اخیر در قانون امارات، حفظ کند.

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید