پمپئو: مردم ایران برای ما ویدئو بفرستند!

جهان
پمپئو: مردم ایران برای ما ویدئو بفرستند!

ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی مداخله‌جویانه از مردم ایران خواست از ناآرامی‌های اخیر ایران برای آمریکا ویدیو بفرستند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با اظهاراتی مداخله‌جویانه در پی برخی ناآرامی‌های چند روز اخیر در ایران در صفحه توییترش نوشت که معترضان شجاع ایران! ویدیوها، عکس‌ها و اطلاعات خود را برای ما بفرستید. ایالات متحده آزار معترضان را علنی و محکوم خواهد کرد.

اعتراض‌ها و ناآرامی‌های چند روز اخیر که در پی اصلاح قیمت بنزین در برخی شهرهای کشورمان به وجود آمد باری دیگر دستمایه مداخله مقامات آمریکایی در امور داخلی ایران قرار گرفت. مقامات رسمی کشورمان واکنش‌هایی به این نوع مداخله‌جویی ها داشته‌اند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان پیش از این در این باره گفته بود: «اعلام حمایت مقامات آمریکایی از “مردم ایران” دروغی شرم‌آور است. رژیمی که با اِعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود، هیچ‌گاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. آقای پمپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام‌شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد».

همچنین سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به “نیات شوم و بدخواهانه” دولت ایالات متحده آمریکا بویژه وزیر خارجه این کشور نسبت به ملت ایران، گفته بود: اظهار همدردی با مردمی انجام می‌شود که تحت فشار تروریسم اقتصادی آمریکا قرار دارند و پیش از این نیز از زبان وزیر خارجه آمریکا به صراحت بیان شد که باید به مردم ایران گرسنگی داد تا تسلیم شوند.

بازدید اپلیکیشن 37 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سواستفاده بن‌سلمان از محدودیت‌های ویژه کرونا سواستفاده بن‌سلمان از محدودیت‌های ویژه کرونا
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | عبارت عربی آن «منع السفر» یا «ممنوعیت مسافرتی»است. اما اثر عملی سیاست محدودیت‌های سفر به خارج از کشور از سوی محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی از نظر هزاران سعودی، برای ترساندن کسانی است که او تهدیدهای سیاسی در نظر می‌گیرد.روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: «خالد…...
هفت نکته از جمعه شلوغ در بغداد ‌ ‌ هفت نکته از جمعه شلوغ در بغداد ‌ ‌
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک: نیروهای امنیتی عراق بامداد جمعه با یورش به مقر «کتائب حزب‌الله» واقع در منطقه الدوره بغداد شماری از اعضای این گروه را بازداشت کردند. در ساعات اولیه گفته شد که چهار تن از فرماندهان گردان‌های حزب‌الله دستگیر شده‌اند. نیروهای ویژه از واحد سرویس مقابله با…...
گنگ صدام  (بخش دوم) گنگ صدام (بخش دوم)
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: یکی دیگر از باند تکریتی‌های صدام، علی‌حسن المجید، پسر عمویش بود. اگر عدی حسین را فاکتور بگیریم، حسن المجید یکی از بدنام ترین چهره‌های نزدیک به رئیس جمهوری پیشین عراق است تاجایی که خود صدام هم به پای او نمی‌رسد. این پسر عموی…...

پاسخ دهید