پشت‌پرده خبر ترور رهبر القاعده در تهران و حمله به ایران

سیاسی
پشت‌پرده خبر ترور رهبر القاعده در تهران و حمله به ایران

یک رسانه انگلیسی زبان شایعه ترور مرد شماره دو القاعده در تهران را بهانه و توجیهی برای حمله نظامی به ایران ارزیابی کرده است.

تارنمای لانتی دیپلماتیکو با عنوان «رهبر القاعده در تهران کشته شد،”دروغ و بهانه جنگ با ایران؟» نوشت: دروغ و بهانه تراشی برای جنگ با ایران؟ خبر ترور یکی از سران القاعده در تهران یک فریب بزرگ است و احتمالاً موضوع دیگری در پشت این خبر پنهان شده است.

نیویورک تایمز گزارش داده که موساد در تابستان گذشته عبدالله احمد عبدالله ملقب به ابومحمد المصری، مرد شماره دو القاعده را در پایتخت ایران ترور کرده است. این نشریه امریکایی در گزارش خود همچنین تلاش کرده است تا ایده حضور آزادانه سران القاعده در ایران را به خوانندگان القا کند. در غرب عمدتآ در تجزیه و تحلیل روابط بین ایران و کشورهای عربی، از معیار شیعه و سنی استفاده می‌شود و حتی بر اساس همین معیار، باید پرسید که فرماندهان ارشد القاعده، که سازمانی سنی است در ایران، که یک کشور شیعه است، چه می‌کنند؟

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، این خبر را که هنوز واشنگتن و تل آویو تأیید نکرده اند، به شدت تکذیب کرد و گفت :« القاعده نتیجه سیاست های نادرست امریکا و متحدانش در منطقه است و آنها برای اجتناب از پاسخگویی در قبال اقدامات جنایتکارانه این گروه‌های تروریستی، تلاش می‌کنند از طریق جعل اخبار و اطلاعات در رسانه‌ها، میان ایران و این گروه‌ها رابطه برقرار کنند». در حالیکه ایران با اعزام مستشاران نظامی خود به سوریه، با گروه‌های جهادی سنی نزدیک به القاعده مبارزه کرده است، اسرائیل، به گزارش رسانه‌های گروهی اسرائیل، از راه‌های مختلف از این تشکیلات پشتیبانی کرده است. تاریخ معاصر، از یوگسلاوی سابق گرفته تا عراق و لیبی و دیگر صحنه‌ها، به ما آموخته است که رسانه‌های بزرگ غربی با دروغ پردازی‌های خود، پیش قراولان تجاوزات امپریالیستی هستند و با انتشار اطلاعات کذب برای توجیه جنگ ها، افکار عمومی را آماده می‌کنند.

روزنامه‌های امریکایی همچون روزنامه‌های اروپایی، در جریان جنگ های تجاوزکارانه، برای ایجاد اجماع جهانی تلاش می‌کنند. به همین دلیل خبر ترور فرمانده القاعده در ایران توسط ماموران موساد، شاید بهانه ای برای متهم کردن تهران به میزبانی از تروریست ها و توجیه حمله به ایران باشد. آیا این فرضیه ای اغراق آمیز است؟ احساس می‌شود که ترامپ نمی خواهد کارش با ایران را ناتمام بگذارد.

بازدید اپلیکیشن 97 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | سلبریتی‌های آمریکایی به چه کسی رای دادند؟ ببینید | سلبریتی‌های آمریکایی به چه کسی رای دادند؟
سیاسی
در سالی که ایالات متحده آمریکا مشارکتی تاریخی در انتخابات ریاست جمهوری خود را تجربه می کند و یکی از دوقطبی ترین انتخابات‌ها در تاریخ خود را پیشرو دارد، سلبریتی های هالیوودی بیش از پیش حمایت خود را از نامزد انتخاباتی مورد نظرشان ابراز کرده اند. منبع: همشهری آنلاین...
ماجرای برخورد با تجمع غیرقانونی علیه برجام در قم ماجرای برخورد با تجمع غیرقانونی علیه برجام در قم
سیاسی
عصر دهم آذر ماه جنبش خودرویی مردم قم که قرار بود در محکومیت ترور دانشمند شهید فخری‌زاده برگزار شود، بدلیل شرایط کرونایی با ممانعت پلیس مواجه شد. گفته شده که پلیس بدلیل ممنوعیت برگزاری هرگونه اجتماع در قم بدلیل شرایط قرمز کرونایی، مانع از انجام این مراسم شد و به…...
ببینید | این مدرک، ترامپ را پیروز انتخابات می‌کند؟ ببینید | این مدرک، ترامپ را پیروز انتخابات می‌کند؟
سیاسی
ادعاهای تیم ترامپ در خصوص تقلب در انتخابات همچنان پا برجاست و آنها مدعی هستند که با تنظیم شکایت، در این انتخابات پیروز خواهند شد. دقایقی پیش تیم ترامپ ویدیویی را در اختیار رسانه‌ها به عنوان مدرک قرار داده که در آن یک کارمند اداره پست در حال انداختن برگه‌های…...

پاسخ دهید