دانلود اپلیکیشن هفت صبح

پروانه کار کدام رانندگان تاکسی تمدید نمی‌شود؟

اجتماعی
پروانه کار کدام رانندگان تاکسی تمدید نمی‌شود؟

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: پروانه کار رانندگان تاکسی که در طرح واکسیناسیون کرونا مشارکت نکنند و از تزریق واکسن امتناع کنند تمدید نمی‌شود.

مرتضی ضامنی افزود: تعدادی از رانندگان تاکسی در طرح واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی و تاکسی ها مشارکت نمی کنند و اگر چنانچه این افراد بدون عذر موجه پزشکی از تزریق واکسن کرونا امتناع کنند ،محدودیت هایی برای آنها اعمال خواهد شد و پروانه فعالیت تمدید نمی شود.

اوادامه داد: در بیشتر شهرها بستر واکسیناسیون کرونا برای ناوگان حمل و نقل عمومی و تاکسی ها فراهم شده است و بنابراین واکسیناسیون به اجرا درآمده است . نابراین رانندگان تاکسی که در طرح واکسیناسیون مشارکت نمی کنند باید بدانند که مشارکت در طرح واکسیناسیون کرونا اختیاری نیست و آنها برای ادامه فعالیت با توجه به این که بستر واکسیناسیون در شهرهای کشور برای رانندگان تاکسی مهیا شده است می بایست در این امر مشارکت کنند و اگر چنانچه آنها در طرح واکسیناسیون کرونا مشارکت نکنند شهرداری های شهرهای شهرها موظف هستند برای ادامه فعالیت این گونه رانندگان تاکسی محدودیت قائل شوند.

به گزارش ایرنا ضامنی تاکید کرد :در بسیاری از شهرها طرح واکسیناسیون رانندگان تاکسی فعال شده است و بسیاری از رانندگان تاکسی هم دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و نوبت دوم تزریق واکسن نیز در اواسط شهریور ماه انجام خواهد شد.

وی در مورد علت امتناع برخی از رانندگان تاکسی در بعضی از شهرها برای تزریق واکسن کرونا گفت: رانندگان تاکسی هم مانند برخی از افراد دیگر در جامعه که تمایل به استفاده کردن از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی ندارند نیز از تزریق واکسن امتناع می کنند. از شروع شیوع ویروس منحوس کرونا ۱۰ هزار نفر از رانندگان تاکسی به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از۷۰۰ راننده تاکسی فوت کردند.

ضامنی افزود: در حوزه حمل و نقل عمومی و همین طور در حوزه تاکسیرانی پروتکل های بهداشتی رعایت می شود، اما از آنجایی که به طور میانگین هر راننده تاکسی در روز ۸۰ مسافر را جا به جا می کند و اکثر مسافران هم در پرداخت کرایه از وجه نقد استفاده می کنند ، این موضوع می تواند عامل موثری در افزایش شیوع کرونا در بین رانندگان تاکسی باشد.

بازدید اپلیکیشن 9 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید