پرواز سومین قلب اهدایی از یزد به تهران

اجتماعی
پرواز سومین قلب اهدایی از یزد به تهران

برای سومین بار در هفته جاری با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت صبح روز گذشته قلب جوان یزدی به تهران منتقل شد؛ قلب مرحوم فاتح روستا ۲۳ ساله که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده، با موفقیت پیوند زده شد.

دکتر امیرحسام علیرضایی، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت می‌گوید: قلب این جوان از بیمارستان رهنمون یزد، به همراه تیم پزشکی با همکاری سازمان اورژانس کشور در سریعترین زمان ممکن به فرودگاه یزد منتقل و با کمک اورژانس هوایی به بیمارستان شهید رجایی تهران ارسال شد تا نجاتبخش جان بیماری ۲۷ ساله باشد.

به گفته دکتر علیرضایی، کبد و کلیه‌های این جوان مرگ مغزی شده نیز در یزد به دیگر بیماران نیازمند با موفقیت پیوند شد.بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی افزود: در عملیات انتقال قلب چند سازمان همکاری داشته و باید از همه افرادی که در این عملیات‌ها تلاش می‌کنند، تشکر کرد. نیروهای سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی، نیروی انتظامی و واحدهای فراهم آوری دانشگاه‌های علوم پزشکی یزد، ایران و تهران در سه عملیات انتقال قلب از یزد به تهران در طی یک هفته، همکاری ویژه‌ای با مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت انجام دادند

دیدگاهتان را بنویسید