پایگاه عین الاسد هدف حملات راکتی قرار گرفت

جهان
پایگاه عین الاسد هدف حملات راکتی قرار گرفت

ایرنا نوشت: منابع عراقی خبر دادند که پایگاه عین الاسد عراق ساعتی پیش مورد هدف چند راکت قرار گرفت.

این حمله یک روز پس از حمله تقریبا سنگین به پایگاه بلد؛ بزرگترین پایگاه نظامی موجود در عراق صورت گرفته است.

درباره حمله امروز صابرین نیوز ابتدا از شنیده شدن چند صدای انفجار خبر داد که منجر به بسته شدن پایگاه و مسیرهای منتهی به آن شد.

سپس خبری از پرواز بالگردهای آمریکایی در حوالی این پایگاه منتشر شد و نهایتا نیز ستاد امنیتی عراق این حمله را تایید و اعلام کرد ۲ راکت کاتیوشا به این پایگاه اصابت کرده اما خسارت یا تلفاتی نداشته است.

روز گذشته پایگاه بلد با ۱۰ راکت مورد حمله قرار گرفت.

ساعتی پیش نیز در منطقه بارگیری تجهیزات نظامی آمریکایی ها در مرز کویت انفجار رخ داد که براساس تصاویر منتشره خسارات زیادی به تجهیزات اشغالگران وارد شده است.

در روزهای گذشته با اظهارات مک‌کنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در آسیای غربی که بر خارج نشدن از عراق تاکید داشته، حملات علیه مواضع و منافع آمریکا شدت گرفته است.

بغداد و واشنگتن فروردین ماه طی گفتگوی موسوم به راهبردی با یکدیگر بر سر خروج زمانبندی شده نیروهای آمریکایی و برچیده شدن پایگاه های این کشور در خاک عراق توافق و تاکید داشتند اما اظهارات فرمانده نظامی آمریکا در دوهفته گذشته مدام برحول نقض آن توافقات چرخیده است.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آمریکا برای برداشتن تحریم‌های ایران شرط گذاشت آمریکا برای برداشتن تحریم‌های ایران شرط گذاشت
جهان
مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که واشنگتن تحریم ها علیه تهران را بر نمی دارد مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابد. فارس: «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا یکشنبه گفت که گفت وگوها در وین سازنده بوده و تلاش های…...
ببینید | لحظه دستگیری کنسول اوکراین در روسیه ببینید | لحظه دستگیری کنسول اوکراین در روسیه
جهان
روسیه و اوکراین با سرعت به سمت رویارویی جدی حرکت می‌کنند. اروپایی‌ها هم با اعزام ناوهای جنگی به منطقه بر آتش این اختلاف دامن می‌زنند. روسیه امروز ویدئویی از لحظه دستگیری کنسول اوکراین را در سن‌پترزبورگ منتشر کرده است. آنها می‌گویند دیپلمات اوکراینی مشغول جاسوسی بوده است...
ببینید|انفجار شدید در مرکز نظامی رژیم صهیونیستی ببینید|انفجار شدید در مرکز نظامی رژیم صهیونیستی
جهان
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از وقوع انفجار شدید در یکی از مراکز صنایع نظامی رژیم صهیونیستی خبر داد. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان...

پاسخ دهید