پایگاه خبری روسی: تهران بشکه باروت است

جهان
پایگاه خبری روسی: تهران بشکه باروت است

یک وبگاi خبری روسی مدعی شده است که اسرائیل اماده جنگ با تهران است البته این آماده باش بسته به این است که تهران در سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی از اسرئیل انتقام می گیرد یا خیر؟

به گزارش خبرآنلاین، وبگاه خبری یورو آسیا دیلی روسیه نوشت: به گفته هیدای زیلبرمان، سخنگوی ارتش اسرائیل، این رژیم با دقت، تمامی حرکات ایران در خاور میانه را تحت نظر دارد و منتظر است تا ایران از عراق و یا یمن دست به حملات هوایی بزند.او توجهات را به سوی ایران و تاکتیک ارتش اسرائیل برای دادن پاسخ به تهدیدها از سوی عراق و یمن جلب کرد. زیلبرمان این دو کشور عربی را جایگاه دوم ایران بعد از لبنان و سوریه در رویارویی با اسرائیل نامید.
به گفته او، ایران طیف وسیعی از امکانات را برای ایجاد خطرات برای دولت یهودی (رژیم صهیونیستی) طراحی کرده است. از جمله، می توان به هواپیماهای بدون سرنشین و موشک هایی اشاره کرد که ایران در اختیار نیروهایش در این کشورها قرار داده است.
این پایگاه خبری در ادامه نوشت: سخنگوی ارتش اسرائیل تهدیدهای ایران را بشکه باروتی نامید که با توجه به حملات کثیر علیه ایران طی یک سال اخیر، در هر لحظه، ممکن است، منفجر شود. از جمله، می توان به ترور (شهادت) سردار قاسم سلیمانی و نزدیک شدن سالگرد ترور وی در روز ۳ ماه ژانویه اشاره کرد. در این زمینه، احتمال زیادی وجود دارد تا ایران دست به حمله هوایی جدیدی علیه اسرائیل و یا پایگاه های امریکا در خاورمیانه بزند.

زیلبرمان در رابطه با انتشار خبر مربوط به اعزام زیر دریایی اسرائیل به سوی خلیج فارس گفت که نمی تواند، به صورت رسمی، این خبر را تائید کند و در این میان، تصریح کرد که ارتش اسرائیل آزادانه، می تواند در خاور میانه فعالیت داشته باشد و زیر دریایی های اسرائیل در مکان های مختلفی در تردد می باشند.

در هفته گذشته، زیر دریایی اسرائیل از کانال سوئز عبور کرد و هدفش، به نمایش گذاشتن قدرت اسرائیل علیه ایران است. براساس گزارشات منتشر شده در رسانه های گروهی اسرائیل، این گام از سوی مصر نیز تائید شده است. به گفته منابعی در سرویس اطلاعاتی اسرائیل، هدف از برداشته شدن این گام، دادن هشدار به ایران بوده است.
پیشتر، خبرهایی در خصوص کاهش تعداد کارکنان سفارت امریکا در بغداد به خاطر نزدیک شدن سالگرد ترور سردار سلیمانی منتشر شد. مقامات رسمی امریکا اعلام کردند که این تصمیم به خاطر خطرات احتمالی از سوی نیروهای حامی ایران در عراق اخذ شده است. در ماه سپتامبر، واشنگتن به عراق هشدار داد که اگر دولت این کشور تدابیر قاطعی برای توقف حملات برندارد، سفارت خود را در بغداد تعطیل خواهد کرد.
کنت ماکنزی، فرمانده نیروی هوایی امریکا در خاور میانه، اعلام کرده که در صورتی که تهران در سالگرد ترور سردار سلیمانی دست به حمله بزند، واشنگتن برای دادن واکنش آمادگی کامل را دارد.

بازدید اپلیکیشن 147 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تحلیل گاردین از شرایط برجام تحلیل گاردین از شرایط برجام
جهان
ایلنا: گاردین در تحلیلی به شرایط پیرامون برجام پرداخت‌. به نقل از گاردین، توافق هسته‌ای یک پیروزی بزرگ بود که بعد از مدت‌ها تلاش و فرایند سخت و طولانی کسب شد؛‌ از طرف دیگر اخیرا توافقی میان مدیر کل آژانس و ایران منعقد شد. این در حالی است که ایران…...
احتمال بازگشت آمریکا به برجام قوت گرفت احتمال بازگشت آمریکا به برجام قوت گرفت
جهان
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا احتمال دارد روز جمعه در جریان سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ قصد خود را برای بازگشت آمریکا به توافقنامه هسته‌ای با ایران اعلام کند. پایگاه دیپلماتیک با اعلام این خبر نوشت: قرار است بایدن روز جمعه ۱۹فوریه حدود ساعت ۱۱ و ۱۵صبح به وقت واشنگتن…...
تمدید معافیت تحریمیِ میدان نفتیِ ایران و انگلیس تمدید معافیت تحریمیِ میدان نفتیِ ایران و انگلیس
جهان
ایرنا نوشت شرکت انگلیسی "سریکا انرژی" با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا معافیت تحریمی پروژه میدان نفت و گاز «رام» در دریای شمال انگلیس را که ایران ۵۰ درصد در آن سهم دارد، تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) تمدید کرده است. «میچ فلینگ» مدیرعامل "سریکا انرژی" در…...

نظرات کاربران

  1. این همه خبری و واکنش چ معنی میتونه داشته باشه جزززز اینکه کشورهای قدرتمند دنیا از جمله امریکا و اسرائیل مثل چی از قدرت و اقتدار ایران در منطقه می ترسند و میدانند اگر هم قرار باشد جنگی راه بیوفتد
    در هنگام و پس از جنگ دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت.
    زنده باد ایران
    پاینده باد نظامی های شیر دل ایران

پاسخ دهید