پایگاه‌های سیار تزریق واکسن کرونا دوباره به شهر برگشتند

اجتماعی
پایگاه‌های سیار تزریق واکسن کرونا دوباره به شهر برگشتند

مدیر عامل شرکت شهر سالم از فعال شدن پایگاه‌های سیار واکسیناسیون دز یادآور کرونا به شهروندان ناتوان و سالمند در شهر خبر داد و گفت: شهروندانی که سالمند در منزل دارند یا یکی از اعضای خانواده امکان مراجعه به پایگاه ثابت را ندارد، می‌توانند با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند و درخواست تیم اورژانس برای تزریق دز یادآور را داشته باشند.

امیر نور محمدی در گفتگو با همشهری آنلاین درباره آمادگی بخش‌های مختلف شرکت شهر سالم برای تزریق دزهای یادآور کرونا به شهروندان به صورت پایگاه‌های سیار و پایگاه ثابت گفت: بیماری کرونا با سویه جدید اومیکرون به دلیل بی‌توجهی شهروندان به رعایت نکردن از ماسک در مجامع عمومی و نکات بهداشتی سبب شد تا شاهد اوج بیماری باشیم، این اتفاق موجب شد تا شرکت شهر سالم در کنار سایر مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، خدمات‌رسانی را آغاز کند.

او افزود:‌ شهروندانی که سالمند در منزل دارند یا یکی از اعضای خانواده امکان مراجعه به پایگاه ثابت را ندارد، می‌توانند با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند و درخواست تیم اورژانس برای تزریق دز یادآور را داشته باشند. این طرح در پیک‌های قبلی اجرا و با استقبال خوبی مواجه شد و اکنون هم امیدواریم شهروندان برای تزریق دز یادآور از این خدمات بهره‌مند شوند. در واقع اجرای این طرح به منظور افزایش خدمات‌رسانی شهرداری و تامین رفاه حال شهروندان است.

مدیر عامل شرکت شهر سالم در ادامه به تزریق واکسن در پایگاه ثابت واقع در مرکز درمانی منطقه ۱۰ اشاره کرد و گفت:‌ تاکنون در پایگاه واکسیناسیون ثابت در درمانگاه منطقه ۱۰ بالغ بر ۳ هزار دز واکسن کرونا تزریق شده و چنانچه ستاد کرونا مصوب کند که به کمک شهرداری مانند سابق احتیاج است، ‌با توجه به شرایط، مراکز واکسیناسیون شهرداری را در مراکز درمانی یا سوله بحران بعثت راه‌اندازی خواهیم کرد تا بتوانیم به همه شهروندان این واکسن را تزریق کنیم.

نورمحمدی همچنین با تاکید براینکه چه گروه از پرسنل شهرداری در اولویت‌ برای تزریق واکسن هستند، افزود: اولویت ما پرسنلی است که با مردم در تعامل بیشتری باشند و در این دوره تزریق واکسن را از پرسنل میادین میوه وتره بار در شهر آغاز کرده‌ایم و تاکنون حدود ۱۵۰۰ نفر واکسن را دریافت کرده‌اند. در این مراکز و تیم‌های سیار واکسن‌هایی مانند واکسن سینوفارم، اسپایکوژن، پاستوکووک و پاستو کووک پلاس تزریق می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید