پایان رابطه عاشقانه‌ بین فاکس‌نیوز و ترامپ

جهان
پایان رابطه عاشقانه‌ بین فاکس‌نیوز و ترامپ

‌سارا آلیسون و جاش داسی در واشنگتن‌پست نوشتند: آخرین روز مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ دقیقا پس از ساعت ۷ صبح، با آغاز نظرسنجی‌ها در ساحل شرقی‌ آغاز شد. همزمان فاکس‌نیوز از قهرمان معمول خود استقبال می‌کرد، هرچند که دیگر کافی نبود.

در ادامه این مطلب آمده است: وی در گفت‌وگو با مجریان این پناهگاه امن خود از شایعات و نظریه‌های توطئه گفت ضمن اینکه عقاید دولت خودش را مدام به اشتراک می‌گذاشت. ترامپ گفت: این برای من نمایش بسیار ویژه‌ای بوده. ما یک رابطه عالی داشته‌ایم و شما یک نمایش عالی دارید. این باعث افتخار من است.

این آخرین روزی بود که فاکس‌نیوز برای حمایت از ترامپ تلاش می‌کرد، بعد از انتخابات رابطه دوستانه چندین‌ساله ترامپ و این شبکه تلویزیونی دچار چالش شد. در حالی که ترامپ در آستانه خروج از کاخ سفید قرار دارد، او قول انتقام از شبکه‌ای را داده که عملا همواره فعالیت سیاسی‌اش را پیش می‌برده است.ترامپ از چه صحبت می‌کرد؟ چگونه زبان فاکس‌نیوز به بحث آخر حمله کرد.ترامپ همچنین پشتیبانی بی‌چون و چرا از دیگر میزبانان فاکس، از جمله لورا اینگراهام و ژانین پیرو را حفظ کرده است، هر دو در مراسم شب قبل از انتخابات در کاخ سفید حضور داشتند.

وقتی ترامپ در ایالت مهم فلوریدا پیروز شد، فاکس‌نیوز با خوشبینی روزافزونی مبنی بر اینکه ترامپ بار دیگر اشتباه بودن نظرسنجی‌ها را اثبات کرد، برنامه پخش می‌کرد.یازده مقام فعلی و سابق فاکس‌نیوز و مقامات ترامپ، به شرط ناشناس ماندن قبول کردند تا درباره چرایی مخدوش شدن رابطه بین فاکس‌نیوز و ترامپ صحبت کنند.

*** آیا ترامپ به دنبال تغییر نتایج بود؟
یک مقام ارشد دولت گفت: ترامپ با عصبانیت به دیگران در کاخ سفید گفت ‌هرطور شده نتیجه را تغییر دهید. مارک میدوز، رئیس دفتر او‌ به طور مکرر با فاکس تماس گرفت. هوپ هیکس دستیار ارشد ترامپ نیز که اوایل سال جاری از فاکس نیوز به کاخ سفید بازگشته بود، مسئول پیگیری این کار شد. کلیان کانوی با برت بایر، مجری سیاسی فاکس‌نیوز در تماس بود. جارد کوشنر نیز با مالک میلیاردر فاکس یعنی روپر مرداک تماس گرفت.

در حالی که مقامات کاخ سفید به مدیران فاکس گفتند که اطلاعاتی از داگ دوسی، فرماندار آریزونا به دست‌شان رسیده که نشان می‌دهد ترامپ هنوز هم می‌تواند برنده شود، این درخواست با سکوت رئیس میز تصمیم‌گیری فاکس، آرنون میشکین روبه‌رو شد.رئیس‌جمهور ترامپ چهارشنبه وارد ‌شد تا در یک مهمانی انتخاباتی در کاخ سفید سخنرانی کند. فاکس‌نیوز در اقدامی عجیب به یک باره تصاویر این مراسم را قطع و خبر از پیروزی بایدن در ایالت آریزونا داد!

هیچ‌کس منکر رابطه نزدیک فاکس‌نیوز و ترامپ طی این سال‌ها نیست. مقامات دولت گفتند که ترامپ همواره فاکس‌نیوز را شبکه خودش می‌دانسته ‌ و در موردش می‌‌گفته: من نمره‌های عالی به فاکس‌نیوز می‌دهم.فاکس با وجود همدردی‌های خود با ترامپ، همواره به عنوان یک برند مستقل و یک سازمان خبری باقی ماند؛ سازمانی که عملا نمی‌تواند و نباید به گرم شدن کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ کند.

خشم و عصبانیت تیم ترامپ از تصمیم فاکس برای انتشار خبر پیروزی بایدن در آریزونا نشان‌دهنده این بود که آنها این کار را خیانت این شبکه به خود تلقی می‌کردند. مدت‌ها بود ایالتی که فاکس‌نیوز در آن فعالیت می‌کند روند لیبرال‌تری را دنبال می‌کرد تا جایی که عمدتا در انتخابات از بایدن حمایت کردند.
عصر روز چهارشنبه، اینگراهام با پخش اظهاراتی اعلام کرد ‌دموکرات‌ها در تلاشند با ارسال آرای روزانه پستی، روند انتخابات ما را مخدوش کنند.

وی با نیوت گینگریچ مصاحبه کرد و این مقام سابق کنگره گفت: حزب دموکرات جو بایدن آرای ما را در فیلادلفیا، آتلانتا و میلواکی دزدیدند اما مقامات گفتند که ترامپ روز چهارشنبه از برخی اقدامات فاکس‌نیوز به شدت عصبانی است. یکی از متحدان گفت ‌ وقتی ترامپ روز چهارشنبه تماس گرفت، انتظار داشت که فاکس هم مدام ادعای تقلب در انتخابات را تکرار کند.

مشاوران ترامپ مدت‌ها بود که این احتمال را مطرح کرده بودند که وقتی او کاخ سفید را ترک کند، از یک شبکه خبری برای رقابت با فاکس یا حتی راه‌اندازی شبکه شخصی خود حمایت کند. یکی از مشاوران نزدیک وی گفت: رفتار اخیر فاکس فقط این تمایل را تشدید می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

افشاگری‌های تازه مری ترامپ علیه عمویش افشاگری‌های تازه مری ترامپ علیه عمویش
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | ۲۰۲۰ سال خوبی برای ترامپ نبود. انتشار دو کتاب یکی از جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق او و بعد کتاب خاطرات مری ترامپ برادرزاده‌اش، اوضاع را برای او در آستانه انتخابات دشوار کرد. مری دختر برادر کوچک‌تر رئیس‌جمهور سابق آمریکاست که در کتاب افشاگرانه‌اش از…...
عمو برنی نشسته‌ بر مدار زحل! عمو برنی نشسته‌ بر مدار زحل!
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | به شهادت علم روانشناسی، ترس و اضطراب از دست دادن کسی یا چیزی نوعی معمول از بیماری و رنج‌هایی است که در دنیای امروز به سمت روح و روان ما هجوم می‌برند. مردم آمریکا در روز تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب خود نوع دیگر…...
بایدن با آمریکای ترامپ چه خواهد کرد؟ بایدن با آمریکای ترامپ چه خواهد کرد؟
جهان
‌ شکاف بین جمهوری‌خواهان و رئیس‌جمهور سابق، افزایش یافته است و رئیس‌جمهور جدید به حمایت جمهوری خواهان، ولو به صورت نمادین نیاز دارد، چه در کنگره و چه در حدود اقدام برای سرد کردن حرارت خطاب سیاسی کلی آمریکا. با انتقال قدرت، کوهی از مشکلات داخلی و خارجی هم بر…...

پاسخ دهید