پاندمی کرونا چند نفر را در دنیا دچار فقر مطلق کرد؟

جهان
پاندمی کرونا چند نفر را در دنیا دچار فقر مطلق کرد؟

اولیویر دو شاتر، متخصص فقر در سازمان ملل گفت: افت شدید اقتصادی جهان به علت پاندمی کرونا از جنگ جهانی دوم به بعد و پس از ناامیدی بزرگ اقتصادی دهه ۱۹۳۰ بی‌سابقه بوده است.

طبق بیانیه جدید سازمان ملل دو شاتر گفته است اقدامات دولت‌ها برای حمایت از مردم در برابر بحران کنونی ناکافی بوده است. او از رهبران جهان خواست گام‌های محکم‌تری برای حذف فقر و کاهش نابرابری‌ها بردارند.

دو شاتر که یک پژوهشگر بلژیکی حقوق است و توسط انجمن حقوق بشر سازمان ملل به عنوان گزارشگر با حقوق ویژه منصوب شده است، می‌گوید: شبکه امنیت اجتماعی کنونی جهان پر از حفره است.

او اضافه کرد: اقدامات کنونی کوتاه‌مدت هستند، سرمایه‌گذاری‌ها ناکافی است و بسیاری از مردم در نهایت در این چاله‌ها سقوط خواهند کرد.

دو شاتر هشدار داد با توجه به خط فقر ۳.۲۰ دلار در روز، با بحران کنونی ۱۷۶ میلیون نفر دیگر به فقر مطلق دچار خواهند شد. خانواده‌های تحت فشار تا به حال هرچه ذخیره و اندوخته مالی داشتند خرج کرده‌اند و دارایی‌های خود را فروخته‌اند.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روزگار غریب‌ لبنان در تولد ۱۰۰سالگی! روزگار غریب‌ لبنان در تولد ۱۰۰سالگی!
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | لبنان که این روزها به خاک و خون نشسته و روزگار غریبی را از سر می‌گذراند، ۱۰۰ساله شد. لبنان هم تا پیش از اضمحلال دولت عثمانی، اسم و رسم و مرزی برای خود نداشت. ۴۰۰سال حاکمیت سلاطین عثمانی بر این سرزمین از هویت آن…...
آیا مصطفی ادیب می‌تواند لبنان را نجات دهد؟ آیا مصطفی ادیب می‌تواند لبنان را نجات دهد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح |یک: حسن دیاب نیامده رفتنی شد و «مصطفی ادیب» سیاستمدار جوان لبنانی با حمایت طرف‌های سیاسی مامور تشکیل کابینه جدید شد. مدتی قبل حسن دیاب پس از آنکه فشارها بر دولت به خاطر انفجار بیروت زیاد شد، از کار خود استعفا داده بود. این چهره تکنوکرات که…...
ببینید | امکانات عجیب یک زندان در کشور نروژ ببینید | امکانات عجیب یک زندان در کشور نروژ
جهان
اینجا زندان هالدن در نروژ است. برای ساخت این زندان در حدود ۱٫۵ میلیارد کرون (۲۹۲ میلیون دلار) هزینه و ده سال زمان صرف شده است. منبع: ایران تایمز در هر کدام از اتاق‌های ۱۰ مترمربعی در این زندان یک تلویزیون، تخت، صندلی و یک میز مطالعه به همراه سرویس…...

پاسخ دهید