پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت‌الله محقق‌داماد

سیاسی
پاسخ پاپ فرانسیس به نامه آیت‌الله محقق‌داماد

خبرآنلاین: رییس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۰، در نامه ای به پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان از محضر آن پدر روحانی خواست که برای رفع تحریم های ظالمانه ایالات متحده آمریکا علیه ملت ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.

نامه پاپ فرانسیس که به امضای پیترو کاردینال پارولین، نخست وزیر واتیکان رسیده، از طریق سفارت برای وزارت امور خارجه ایران ارسال شده است. متن این پاسخ به نقل از سایت فرهنگستان علوم ایران، به شرح زیر است:

عالیجناب، آیت الله دکتر سیدمصطفی محقق داماد

جنابعالی در نامه مورخ ۱۵ مارس خطاب به پدر مقدس، پاپ فرانسیس، در ارتباط با وضعیت دشواری که کشور شما بخاطر شیوع بیماری COVID 19 درآن قرار گرفته است، و وخیم تر شدن شرایط بخاطر تحریم ها، درخواست کرده بودید که ایشان برای برداشتن تحریم ها اقدام فرمایند.

در پی اطلاع دقیق از محتوی نامه فوق، پدر مقدس از اینجانب خواستند تا توسط جنابعالی مراتب همدردی معنوی ایشان را به مردم ایران و تمام مردم درگیر این ویروس در سراسر جهان در این دوران دشوار و رنج آور ابراز نمایند.

عالیجناب پاپ همواره دعا میکند تا خداوند یاور و شفابخش آلام آنان باشد و شفای عاجل برای مبتلایان به این بلا عطا فرماید و شر این مصیبت را از میان بردارد. با وجود جنبه های هراسناک، این مصیبت مبین آن است که بنی آدم اعضای خانواده یگانه بشریت هستند و باید ناسازگاری و تنفر را کنار بگذارند و در برابر پروردگار، برادارنه با هم در خانه مشترک خود، یعنی سیاره زمین، زندگی کنند.

با عنایت به چنین موارد و با چنین برداشتی، دفتر پاپ با سفیر کلی کرافت(Kelly Craft) ، نماینده دائمی ایالات متحده در سازمان ملل متحد، تماس گرفتند و مراتب نگرانی مقامات ایران را اعلام نمودند و خواستار توجه به این موضوع شدند.

متقابلا این دفتر اعتقاد دارد که مقامات ایرانی و جنابعالی از هیچ تلاش عملی برای برقراری صلح و وفاق دریغ نخواهید کرد و از انجام هر عملی که موجب افزایش تنش و همزیستی مسالمت آمیز می شود پرهیز خواهید کرد. با اغتنام فرصت و احترام، از جانب خود و پدر مقدس، بهترین ها را برایتان آرزومندیم.

دیدگاهتان را بنویسید