پاسخ توییتری محسن هاشمی به اظهارات فتاح

سیاسی
پاسخ توییتری محسن هاشمی به اظهارات فتاح

فرارو نوشت: رئیس شورای شهر تهران، به اظهارات فتاح در مورد کاخ نشینی آیت‌الله هاشمی پاسخ داد و نوشت: این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود، البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: «در مورد اظهارات آقای فتاح مبنی بر استقرار آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر، معتقدم این حرکت کاملا انحرافی و تخریبی و تنها برای تبلیغات و انتخابات بود. البته فکر نمی‌کنم منظور آقای فتاح تخریب بوده بلکه از صحبت ایشان سوءاستفاده شده.

بعید می‌دانم آقای فتاح قصد تخریب آیت‌الله هاشمی را داشتند یا اینکه ایشان نمی‌دانسته در طول ۴۰ سال بیست‌وخرده‌ای سال قوه قضائیه در کاخ مرمر بوده است. در همه سال‌های پس از انقلاب، مقاماتی که مسئولیت‌های حکومتی داشته و دارند، در کاخ‌های بازمانده از دوره پهلوی مستقر هستند.

مثلا محوطه ریاست‌جمهوری از قدیم معروف به کاخ سفید بود که آقای روحانی در آن مستقر است. یا کاخ شاهپور غلامرضا که قوه قضائیه در آن مستقر است. جایی که آقای جهانگیری در آن مستقر و هیئت دولت تشکیل می‌دهد هم کاخ نخست‌وزیری بوده، پایین‌تر از آن کاخ فرح است که شورای نگهبان آنجاست.

کاخ مرمر، بعد از انقلاب اولین‌بار قوه قضائیه در آن مستقر شد، آقایان صانعی و موسوی‌اردبیلی و یزدی تا سال ۷۴ یا ۷۵ در همین کاخ مستقر بودند؛ بعد از آن، چون این کاخ به ترمیم نیاز داشت، قوه قضائیه جابه‌جا شد و به کاخ شاهپور غلامرضا رفت.

پس از فوت آیت الله هاشمی، آقایان موحدی و هاشمی‌شاهرودی به مرمر رفتند، یعنی تا حدود۱/۵سال بعد از فوت حاج آقا. پس از آن، مجمع به مجلس قدیم نقل مکان کرد ادعای زندگی آیت‌الله هاشمی در کاخ مرمر هم کذب است، خانواده ما اصلا در این کاخ حضور نداشت و تنها جلسات مجمع در آن برگزار می‌شد.»

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پاسخ امیر پوردستان به شایعه شهادت رزمندگان مقاومت پاسخ امیر پوردستان به شایعه شهادت رزمندگان مقاومت
سیاسی
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در خصوص انتشار شایعاتی مبنی بر شهادت جمعی از رزمندگان جبهه مقاومت، گفت: چون دشمن نمی‌تواند در فضای واقعی کاری کند به فضای مجازی متوسل شده است و با شایعه افکنی تلاش دارد که اذهان مردم را مخدوش کند. امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در مصاحبه‌ای…...
پیچیدگی‌های عجیب جنگ نفتی پیچیدگی‌های عجیب جنگ نفتی
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | می‌دانید که بعد از عدم توافق در نشست اخیر اوپک بین عربستان و روسیه برای کاهش سطح تولید، عربستان به نوعی لج کرد و با افزایش تولید نفت و هم‌چنین ارایه تخفیف، قیمت نفت را تا پایین‌ترین رقم خود در تمام این سال‌ها، به زیر کشاند.اما…...
گرجستان یک ایرانی متهم به «نقض تحریم» را به آمریکا تحویل داد گرجستان یک ایرانی متهم به «نقض تحریم» را به آمریکا تحویل داد
سیاسی
فارس نوشت: وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد گرجستان یک تبعه ایرانی را که به نقض تحریم‌های آمریکا متهم بود، به واشنگتن تحویل داده است. وزارت دادگستری آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که دولت گرجستان یک تبعه ایران را که به نقض تحریم‌ها متهم شده، به آمریکا تحویل داده است. بر…...

پاسخ دهید