پاسخ ایران به ادعای مضحک شرکت مایکروسافت

سیاسی
پاسخ ایران به ادعای مضحک شرکت مایکروسافت

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد ادعای شرکت مایکروسافت مبنی بر تلاش هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا، گفت: ایالات متحده که دهه‌ها در انتخابات کشورهای دیگر از جمله ایران دخالت کرده در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.

به گزارش خبرآنلاین، «سعید خطیب‌زاده» در تکذیب ادعای مردود شرکت مایکروسافت گفت: ایالات متحده که دهه‌ها در انتخابات کشورهای دیگر از جمله ایران دخالت کرده و با کودتا موجب سرنگونی دولت منتخب مردم ایران دکتر مصدق شده است و کارزار فعال ضداطلاعاتی علیه دیگر کشورها را رهبری می‌کند، در مقامی نیست که چنین ادعای مضحکی بکند.

سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: همانگونه که بارها گفته ایم برای تهران، اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید ریاست می‌کند. آنچه مهم است پایبندی واشنگتن به حقوق، قواعد و نرم‌های بین‌المللی و دست برداشتن از دخالت در کشورهای دیگر و عمل به تعهدات خود است.

به گزارش ایرنا، شرکت مایکروسافت می‌گوید، هکرهایی مرتبط با روسیه، چین و ایران در تلاش هستند تا از افراد و گروه‌های درگیر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۰ جاسوسی کنند. این شرکت فعال در حوزه فناوری گفت که «هکرهای روسی که در مبارزات انتخاباتی دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ دخالت داشتند بار دیگر درگیر شده‌اند.»

مایکروسافت تاکید کرد که «واضح است گروه‌های فعال خارجی با هدف‌گیری انتخابات، تلاش‌های خود را افزایش داده‌اند.» هر دو کارزار انتخاباتی در دو جبهه دموکرات به رهبری جو بایدن و جبهه جمهوری‌خواه به رهبری دونالد ترامپ طبق گفته مایکروسافت هدف این مهاجمان سایبری هستند.

بازدید اپلیکیشن 13 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انتشار درخواست خودروی شاسی‌بلند کار ضدانقلاب بود! انتشار درخواست خودروی شاسی‌بلند کار ضدانقلاب بود!
سیاسی
امیر آبادی فراهانی عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با تهران ۲۰ درباره ماجرای درخواست ماشین شاسی‌بلند توسط یک نماینده مجلس گفت: این موضوع بی‌تقوایی است و اول بار یک رسانه ضدانقلاب آن را منتشر کرد! منظور نماینده قزوین فقط برای سرکشی نمایندگان به روستاهای دورافتاده بوده و درخواستی در…...
رهگیری ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیرو دریایی سپاه رهگیری ناو هواپیمابر آمریکایی توسط نیرو دریایی سپاه
سیاسی
ناو آمریکایی نیمیتز که ۲۸شهریور ماه وارد آب‌های خلیج فار شده، از بدو ورود به منطقه توسط پهپادی نیروی دریایی سپاه رصد و رهگیری شد. منبع: تسنیم...
صف نمایشی وزرای آمریکایی ‌برای تحریم ایران صف نمایشی وزرای آمریکایی ‌برای تحریم ایران
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، مصطفی ‌آرانی| قاب عکسی غریب از اتاق بنجامین فرانکلین در وزارت خارجه آمریکا. از آن عکس‌هایی که اگر تحریم، تا این حد روی زندگی روزمره مردم تاثیر نگذاشته بود، با خیال راحت می‌توانستی قابش کنی و یک گوشه از اتاقت بزنی و افتخار کنی که کشورت تا…...

پاسخ دهید