پارلمان عراق خواستار تعطیلی دفتر شبکه mbc سعودی شد

جهان
پارلمان عراق خواستار تعطیلی دفتر شبکه mbc سعودی شد

کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی پارلمان عراق به دنبال توهین شبکه تلویزیونی mbc عربستان سعودی به ساحت شهید ابومهدی المهندس، خواستار تعطیلی دفتر این شبکه شد.

به گزارش ایرنا؛ «حسن سالم» از نمایندگان فراکسیون الصادقون نزدیک به نیروهای مقاومت عراق نیز امروز (جمعه) با محکومیت شدید اقدام این شبکه سعودی، شهید ابومهدی المهندس را نماد شجاعت و اقتدار ملت عراق توصیف کرد.

وی گفت که ملت عراق هیچگاه مجاهدت های این شهید والامقام را در نابودی داعش و آزادسازی خاک کشور را فراموش نخواهد کرد.

سالم از مقام های دولت و نهادهای ذیربط خواست ضمن تعطیلی فوری شبکه سعودی با اهانت کنندگان برخورد کنند.

از سوی دیگر، وبگاه بغداد الیوم با انتشار بیانیه کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی پارلمان عراق نوشت که این شبکه سعودی به تریبونی برای اهانت و هتاکی به شخصیت‌های عراقی تبدیل شده است و اکنون نیز به خود اجازه داده تا به یک شخصیت مبارز و مجاهد توهین کند.

در بیانیه کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی پارلمان عراق تأکید شده که شهید ابومهدی المهندس کسی است که عمر خود را در راه مبارزه با رژیم جنایتکار صدام، تروریست‌های داعش و نیروهای اشغالگر در عراق فدا کرد و ما به هیچ وجه در مقابل اهانت‌ به نمادهای ملی و شخصیت‌های مبارز و مجاهد، سکوت نخواهیم کرد.

شبکه تلویزیونی mbc سعودی به تازگی شهید ابو مهدی المهندس را “تروریست” معرفی کرده بود.

آمریکا در اقدامی تروریستی با نقض حاکمیت عراق بامداد جمعه ۱۳ دی‌ ۱۳۹۸ سپهبد سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» را در حمله هوایی در فرودگاه بغداد به شهادت رساند.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

الکاظمی به تهران و ریاض سفر می کند الکاظمی به تهران و ریاض سفر می کند
جهان
ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق قصد دارد در اولین سفر خارجی خود از زمان انتصاب در این پست، به سه کشور ایران، عربستان و آمریکا سفر کند. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای العربی الجدید، به گفته مسؤولان عراقی، سفر آتی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور که پیش‌بینی می‌شود ماه آتی…...
پسر زرافه‌ای؛ جوان چینی با سه مهره گردن اضافه پسر زرافه‌ای؛ جوان چینی با سه مهره گردن اضافه
جهان
فو وانگوی از بدو تولد سه مهره گردن اضافی داشت؛ هر انسانی هفت مهره گردن دارد اما او به سه مهره گردن اضافه به دنیا آمد. شش سال پیش خبری در رسانه های مختلف جهان و از جمله برخی رسانه های ایرانی منتشر شد از پسری چینی که گردنی نامتعارف…...
عربستان به ولخرجی تسلیحاتی خود ادامه می‌دهد عربستان به ولخرجی تسلیحاتی خود ادامه می‌دهد
جهان
نشریه فایننشال تایمز در گزارشی به نقل از چند منبع نوشت، عربستان سعودی که بزرگترین وارد کننده سلاح در خاور میانه است، به رغم گرفتار شدن به بحران اقتصادی همچنان به خریدهای تسلیحاتی هنگفتش ادامه خواهد داد. به گزارش ایسنا، نشریه فایننشال تایمز نوشته است: زمانی که ماه گذشته میلادی…...

پاسخ دهید