پارلمان عراق خواستار تعطیلی دفتر شبکه mbc سعودی شد

جهان
پارلمان عراق خواستار تعطیلی دفتر شبکه mbc سعودی شد

کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی پارلمان عراق به دنبال توهین شبکه تلویزیونی mbc عربستان سعودی به ساحت شهید ابومهدی المهندس، خواستار تعطیلی دفتر این شبکه شد.

به گزارش ایرنا؛ «حسن سالم» از نمایندگان فراکسیون الصادقون نزدیک به نیروهای مقاومت عراق نیز امروز (جمعه) با محکومیت شدید اقدام این شبکه سعودی، شهید ابومهدی المهندس را نماد شجاعت و اقتدار ملت عراق توصیف کرد.

وی گفت که ملت عراق هیچگاه مجاهدت های این شهید والامقام را در نابودی داعش و آزادسازی خاک کشور را فراموش نخواهد کرد.

سالم از مقام های دولت و نهادهای ذیربط خواست ضمن تعطیلی فوری شبکه سعودی با اهانت کنندگان برخورد کنند.

از سوی دیگر، وبگاه بغداد الیوم با انتشار بیانیه کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی پارلمان عراق نوشت که این شبکه سعودی به تریبونی برای اهانت و هتاکی به شخصیت‌های عراقی تبدیل شده است و اکنون نیز به خود اجازه داده تا به یک شخصیت مبارز و مجاهد توهین کند.

در بیانیه کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی پارلمان عراق تأکید شده که شهید ابومهدی المهندس کسی است که عمر خود را در راه مبارزه با رژیم جنایتکار صدام، تروریست‌های داعش و نیروهای اشغالگر در عراق فدا کرد و ما به هیچ وجه در مقابل اهانت‌ به نمادهای ملی و شخصیت‌های مبارز و مجاهد، سکوت نخواهیم کرد.

شبکه تلویزیونی mbc سعودی به تازگی شهید ابو مهدی المهندس را “تروریست” معرفی کرده بود.

آمریکا در اقدامی تروریستی با نقض حاکمیت عراق بامداد جمعه ۱۳ دی‌ ۱۳۹۸ سپهبد سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» را در حمله هوایی در فرودگاه بغداد به شهادت رساند.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

دلداری عجیب ترامپ به خانواده‌های درگذشتگان کرونا دلداری عجیب ترامپ به خانواده‌های درگذشتگان کرونا
جهان
ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در یک ویدیو در توئیتر خطاب به خانواده‌های افراد درگذشته در اثر ابتلا به کروناویروس در این کشور گفت که عزیزان آنها بیهوده جانشان را از دست ندادند چون اقتصاد در حال بازگشت به رونق است. به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا…...
اردوغان، السیسی و پوتین‌ در لیبی چه می‌خواهند؟ اردوغان، السیسی و پوتین‌ در لیبی چه می‌خواهند؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | طرابلس با حمایت ترکیه نیروهای ژنرال حفتر را از بخشی از مناطق نفت‌خیز عقب‌ رانده و پیشنهاد متحدان حفتر برای آتش‌بس را رد کرده است. *** ترکیه، مصر و روسیه در لیبی چه می‌خواهند؟ ‌گزارشگر خبرگزاری آلمان در لیبی می‌گوید هیچ نشانی از پایان سریع جنگ…...
تجمع اسرائیلی‌ها در محکومیت قتل معلول فلسطینی تجمع اسرائیلی‌ها در محکومیت قتل معلول فلسطینی
جهان
منابع خبری ازتجمع اعتراضی ده‌ها اسرائیلی مقابل منزل وزیر امنیت داخلی این رژیم در محکومیت قتل جوان معلول فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست‌ خبر دادند. به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت که ده‌ها اسرائیلی در اعتراض به قتل ایاد الحلاق، جوان معلول فلسطینی توسط نیروهای پلیس رژیم…...

پاسخ دهید