٣۴٠ شناور به نیروی دریایی سپاه الحاق شد

سیاسی
٣۴٠ شناور به نیروی دریایی سپاه الحاق شد

٣۴٠ فروند شناور رزمی و پشتیبانی رزم در کلاس‌های مختلف باحضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.
به گزارش مهر، مراسم الحاق ۳۴۰ فروند شناور به نیروی دریایی سپاه صبح دوشنبه با حضور سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سرتیپ پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، استاندار هرمزگان، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و لشکری در بندرعباس برگزار شد.
این شناورها در ترکیب‌های عملیاتی در خلیج فارس و دریای عمان و همچنین دریای خزر آماده مأموریت می‌شوند.
این شناورهای سبک، تندرو و هجومی در مراکز وابسته به نیروی دریایی سپاه و همکاری وزارت دفاع ساخته شده است که عملیات الحاق آنها به نیروی دریایی سپاه صبح امروز در ستاد این نیرو در بندرعباس برگزار شده است.

دستور فرمانده کل قوا را برای قوی شدن عملی کردیم
همچنین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: دستور فرمانده کل قوا را برای قوی شدن عملی کردیم.
دریادار پاسدارعلیرضا تنگسیری ظهر دوشنبه در مراسم الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در گزارشی با اشاره به بخشی از دستاوردهای نیروی دریایی سپاه گفت: این مراسم چهارمین مراسم الحاق است که نخستین آن در خرداد امسال بوده و ۱۱۲ فروند شناور موشک انداز وارد سازمان رزم این نیرو شد و در مهرماه هم ۱۸۸ فروند پهپاد شناسایی از دور به این نیرو ملحق شد.
وی با اشاره به اینکه در آبان ماه هم شناور اقیانوس پیما مزین به نام شهید رودکی (ره) نیز به نیروی دریایی سپاه ملحق شده است، افزود: با افتخار اعلام می‌کنم که امروز ۳۴۰ فروند شناور رزمی دیگر هم به نیروی دریایی سپاه الحاق خواهد شد. بنده و همرزمانم امروز مفتخریم که فرموده فرمانده کل قوا را برای قوی شدن عملی کرده ایم.
فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: تولید بالغ بر ۱۰۰ فروند شناور در یک شرکت دانش بنیان خصوصی و بیش از ۳۰ فروند شناور موشک انداز در سال جاری و همچنین تولید ۳۵ فروند شناور از شناورهای مختلف در یک شرکت دانش بنیان کوچک انجام شده و ۱۰ فروند شناور کلاس عاشورا نیز تولید شده است.
گفتنی است این شناورها در ۶ کلاس عاشورا، ذوالفقار، طارق، قادر، ناصر و گشتی ساخته شده‌اند که امروز به رده‌های نیروی دریایی پیوستند.
این شناورها توسط توان متخصصان داخلی کشور در صنایع دریایی وزارت دفاع، مراکز صنعتی سپاه و بخش خصوصی ساخته شده است.

بازدید اپلیکیشن 7 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بازرسی‌های آژانس حدود۳۰درصد کاهش می‌یابد بازرسی‌های آژانس حدود۳۰درصد کاهش می‌یابد
سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست ها مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه فوق العاده این کمیسیون برای پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت که طبق توضیحات آقای کمالوندی ، حدود ۷۰ درصد بازرسی ها از برنامه هسته ای ایران مبتنی بر معاهده پادمان بوده…...
مخالفت مجلس با طرح جدید سهمیه بنزین مخالفت مجلس با طرح جدید سهمیه بنزین
سیاسی
ایسنا: نمایندگان مجلس با پیشنهادی مبنی بر اعطای سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو مخالفت کردند. در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در جلسه نوبت بعد از ظهر امروز (دوشنبه) مالک شریعتی پیشنهادی را برای اختصاص ماهانه ۱۵ لیتر به هر نفر در خانوار مشمول دریافت یارانه فاقد خودرو مطرح…...
روایت غلامعلی حدادعادل درباره‌ تولد‌ نوه‌اش روایت غلامعلی حدادعادل درباره‌ تولد‌ نوه‌اش
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، فاطمه رجبی | «فرزند مجتبی خامنه‌ای در بیمارستانی در لندن به دنیا آمد»؛ این عنوان خبری عجیب بود که حدود چهار سال پیش در فضای خبری غیر رسمی پیچید و بعد از آن بارها از طرف چهره‌های مختلف نزدیک به خانواده رهبری تکذیب شد.ظرف همین یکی دو…...

پاسخ دهید