دانلود اپلیکیشن هفت صبح

ویدیو/ ماجرای پنتاگون و بشقاب پرنده‌ها

گوناگون
video
ویدیو/ ماجرای پنتاگون و بشقاب پرنده‌ها

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون به‌طور رسمی سه ویدئوی کوتاه محرمانه را منتشر کرد که در آن‌ها «بشقاب پرنده‌ها» قابل تشخیصند.

به نوشته یورونیوز، این ویدئوها پیش از این از سوی شخص ثالثی در سال ۲۰۱۷ منتشر شده بودند اما به‌طور رسمی در سپتامبر ۲۰۱۹ مورد تایید دولت آمریکا قرار گرفتند.

این ویدئوها که توسط دوربین‌های مادون قرمز ضبط شده‌اند، اشیا پرنده ناشناسی [بشقاب‌پرنده‌ها] را که به سرعت در حال پرواز هستند، نشان می‌دهد. در دو ویدئو واکنش‌های اعضای نیروی دریایی آمریکا شنیده می‌شود به طوری که یکی از آن‌ها این حدس را مطرح می‌کند که احتمالا این شی پرنده پهپاد باشد.

نیروی دریایی آمریکا در سپتامبر سال گذشته صحت این ویدئوها را تایید کرده بود و هم‌اکنون نیز اقدام به انتشار این ویدئوها کرد. یکی از سخنگوهای پنتاگون دلیل انتشار رسمی این ویدئوها را توضیح داد و گفت که پنتاگون آن‌ها را از فهرست ویدئوهای طبقه‌بندی شده خارج کرد تا جلوی هرگونه سوء برداشت افکار عمومی درباره اینکه آیا ویدئوها واقعی هستند و آیا اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها وجود دارد گرفته شود.

طبق گفته سخنگوی پنتاگون اشیای پرنده حاضر در ویدئوها «ناشناخته» هستند.

بر اساس بیانیه پنتاگون یکی از ویدئوها در سال ۲۰۰۴ ضبط شده است و دو ویدئوی دیگر مربوط به ژانویه ۲۰۱۵ است. این ویدئوها پیش از این از منابع غیر رسمی منتشر شده بودند. در سال ۲۰۱۷ دیوید فراور، یکی از خلبانان شاهد این پدیده در سال ۲۰۰۴ به سی ان ان گفته بود که حرکت این شی به‌گونه‌ای بود که او قادر به توضیح آن نیست: «همانطور که به آن نزدیک می‌شدم…آن شی به سرعت به سمت جنوب شتاب گرفت و در کمتر از دو ثانیه ناپدید شد.»

بازدید اپلیکیشن 60 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نظرات کاربران

پاسخ دهید