ویدیو/ به بهانه تولد جناب پدرخوانده

فرهنگی
video
ویدیو/ به بهانه تولد جناب پدرخوانده

آل پاچینو،‌ بازیگر تاریخ‌ساز سینمای آمریکا که در دههٔ هفتاد میلادی و با ایفای نقش در آثاری نظیر «پدرخوانده»، «سرپیکو»،‌ و «صورت زخمی» به شهرت رسید شنبه ۲۵ آوریل هشتادمین سالروز تولد خود را جشن می‌گیرد.

به گزارش یورونیوز، او با نام اصلی آلفرد جیمز پاچیو از والدینی ایتالیایی- آمریکایی در ۱۹۴۰ در منهتنِ نیویورک زاده شد. پاچینو از برجسته‌ترین شاگردان آکتورز استودیو و یکی از نمایندگان سبک بازیگریِ مِتُد به‌شمار می‌رود.

هنگامی که بر صحنهٔ تئاتر درخشید، برای ایفای نقش مایکل کورلئونه در «پدرخوانده» (۱۹۷۲) ساختهٔ جاودانهٔ فرانسیس فورد کاپولا برگزیده شد، و در دو ادامه‌ای که بر این فیلم ساخته شد نیز نقش اصلی را ایفا کرد.

بازی‌های او در «بعد‌ازظهر نحس سگی» (۱۹۷۵)، ملودرام درخشانِ «فرانکی و جانی» (همراه با میشل فایفر) و پلیسیِ فوق‌العادهٔ «مخمصه» (همراه با رابرت دنیرو) از دیگر نقش‌آفرینی‌های به‌یادماندنی وی به‌شمار می‌روند.

این ستارهٔ سینما که به تئاتر نیز عشق می‌ورزد، با کارگردانان نامداری نظیر اسپیلبرگ، اولیور استون،‌ برایان دی‌پالما، و مایکل مان همکاری داشته، خود نیز پشت دوربین قرار گرفت تا کارگردانی را با فیلم‌هایی نظیر مستندِ «در پی ریچارد» (۱۹۹۶) و «سالومه» (۲۰۱۳) نیز تجربه کند.

آل پاچینو ۹ بار نامزد دریافت جایزهٔ اسکار شد و سرانجام این جایزه را برای ایفای نقش اصلی در فیلم «عطر خوش زن» (۱۹۹۲) دریافت کرد. او دو جایزهٔ تونی و دو جایزهٔ اِمی را نیز در کارنامه دارد.

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

‌دوران پساکرونای ‌سینما با کریستوفر نولان ‌دوران پساکرونای ‌سینما با کریستوفر نولان
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، صوفیا نصرالهی| ‌فیلم «انگاشته» مهم‌ترین اتفاق سینمایی سال ۲۰۲۰ از ابتدا تاکنون است. فیلمی ‌که هرچند هنوز در سینماهای آمریکا اکران نشده اما رونق را به گیشه سینماهای انگلستان و سایر نقاط جهان بازگردانده است. انتظار می‌رود پیش‌فروش بلیت‌های «انگاشته»(تنت) رکورد بقیه فیلم‌های کریستوفر نولان را در…...
پرونده‌ای برای دورهمی‌ رفقای خوب پرونده‌ای برای دورهمی‌ رفقای خوب
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، صوفیا نصرالهی | فیلم «مرد ایرلندی» کنار «روزی‌‌روزگاری در‌ هالیوود» مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ هستند که منتظر دیدن‌شان بودیم. فیلم آخر مارتین اسکورسیزی بزرگ در جشنواره نیویورک به نمایش درآمد و می‌خواهیم نگاهی به فیلم و بازخوردهایش بعد از اولین نمایش بیندازیم. یک تحلیلگر سینما یک‌بار درباره…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید