وضعیت خیابان‌های پایتخت در دومین روز فراخوان سراسری اعتصاب

اجتماعی
وضعیت خیابان‌های پایتخت در دومین روز فراخوان سراسری اعتصاب

خبرگزاری ایسنا در گزارشی با تیتر «وضعیت خیابان‌های پایتخت در دومین روز فراخوان سراسری برای اعتصاب» نوشت: «امروز چهارشنبه بیست و پنجم آبان اکثر کسبه در مرکز در تهران از جمله در خیابان‌های جمهوری ،بهارستان و فردوسی به روال روزهای معمول مغازهای خود را باز کرده و آماده فعالیت روزانه بودند.

در محدوده خیابانهای مرکزی تهران که روز گذشته به جهت برخی تحرکات شاهد بسته شدن برخی از کسب و کارها خصوصا از ظهر به بعد و بروز درگیری هایی بودیم اما امروز علاوه بر ادارات و مراکز دولتی از قبیل بانک ها، مراکز تجاری از جمله بازار علاء الدین و چهارسو نیز باز بودند و در امنیت حاصل از حضور نیروهای حافظ امنیت به فعالیت می پرداختند.

حضور نیروهای حافظ امنیت در خیابان ها و مراکز تجاری مرکز شهر پررنگ بود و عملا مانع از شکل گیری هر نوع حرکتی در جهت ایجاد ارعاب برای کسبه که مغازه‌های خود را باز کرده بودند، می‌شد.

با وجود باز بودن مغازها و بازارهای نواحی مرکزی تهران، به نظر می رسید خیابان انقلاب امروز  نیمه تعطیل است و به جز تعدادی معدود از مغازهای های کتاب فروشی و تهیه غذا، اکثر مغازه‌ها در این محدوده تعطیل بودند.

محدوده سر در دانشگاه تهران و پیاده‌روهای خیابان انقلاب نیز امروز یکی از خلوت ترین روزهای خود را تجربه کرد .

حضور نیروهای پلیس امنیت در خیابان انقلاب محدوده بین میدان انقلاب و چهار راه ولیعصر در حد معمول هفته‌های اخیر بود که در جاهای تعیین شده برای این نیروها مستقر بودند.

در محدوده متروی چهارراه ولیعصر که رفت و آمد مردم عادی به نظر می‌رسید بلندگوهایی تعبیه شده بود که سرودهای حماسی از آن پخش می شد.»

دیدگاهتان را بنویسید