وضعیت تهران از قرمز به بنفش در حال تغییر است!

اجتماعی
وضعیت تهران از قرمز به بنفش در حال تغییر است!

فرارو: شاخص آلودگی هوای تهران در مناطق۶ و ۱۰ از ۲۰۰ واحد فراتر رفته است.

این چندمین بار است که در هفته گذشته شاخص آلودگی در مناطقی از تهران بالاتر از ۲۰۰ واحد می رود.

شاخص آلودگی هوا در ۵ منطقه دیگر هم بالای ۱۹۰واحد است.

با وجود اینکه طی این هفته هوای بسیاری از مناطق تهران بالای ۱۵۰ واحد بوده، اما شاخص آلودگی هوا در منطقه ۱۶ با وجود ترمینال جنوب و کارخانه برق خزانه زیر ۱۰۰ واحد بوده است.

دی اکسید گوگرد پس از سالها به تهران بازگشت

بهاره آروین رییس کمیته شفافیت شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت شدید آلودگی هوا در این شهر گفت: «دی‌اکسید گوگرد پس از سال‌ها به شهر بازگشته است؛ آن هم با شدتی عجیب و باورناپذیر.» او افزود: « شهر نیمه تعطیل است اما هوا از هر زمان دیگری آلوده‌تر است و هیچ‌کس هم پاسخگو نیست.»

آقای روحانی! ریه شهروندان پر از مازوت شده
به دنبال تداوم آلودگی های پایتخت، زهرا نژادبهرام عضو هئیت رئیسه شورای شهر تهران در نامه ای خطاب به رئیس جمهور نوشت: ریه شهروندان پر از مازوت شده است.

در متن این نامه آمده است:

احتراماً نظر به تداوم وضعیت نگران کننده آلودگی هوا در کلانشهر تهران و تایید صریح مدیران ذیربط در وزارت نفت و سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر استفاده از سوخت سمی و خطرناک مازوت در نیروگاه‌ها که ریه شهروندان را در این شرایط کرونایی مأمن مازوت کرده است و در شرایطی که ویروس کرونا روزانه جان ده ها و صدتا تن از هموطنان را گرفته و بنابر مطالعات صورت گرفته و اظهارات مقامات مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست، سوخت مازوت تا ۶ برابر مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را افزایش میدهد، اینجانب در جایگاه نمایندگی مردم شریف تهران در شورای اسلامی شهر تهران از جنابعالی که با پشتوانه آراء میلیونی هموطنان به عنوان رئیس جمهور منتخب کشورمان ایران بر مسند ریاست جمهوری تکیه زده اید تقاضا دارم با استفاده از ظرفیت و اقتدار ناشی از مقام ریاست جمهوری به عنوان دومین شخص عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی دستور فرمائید اقدام عاجل جهت جلوگیری از ادامه مصرف سوخت مازوت در نیروگاه های کشور صورت پذیرد.

همانگونه که مستحضرید سلامت شهروندان در این روزهای سخت کرونایی، بر هر چیز دیگری ارجحیت داشته و مقامات کشور به اقتضاء جایگاه و حیطه اختیارات موظفند ضمن پاسخگویی در قبال عملکرد و وضعیت کشور، در راستای صیانت از جان مردم برنامه ریزی و بسترسازی لازم را معمول دارند.

پیشاپیش از حسن توجه جنابعالی سپاسگزاری میگردد.

زهرا نژاد بهرام

بازدید اپلیکیشن 69 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

همه چیز درباره حریق گسترده خیابان شوش همه چیز درباره حریق گسترده خیابان شوش
اجتماعی
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران از حریق گسترده یک بنگاه باربری در خیابان شوش خبر داد. جلال ملکی در گفتگو با مهر از حریق گسترده در خیابان شوش خبر داد. وی گفت: سوله‌های یک بنگاه باربری دقایقی پیش از خیابان شوش دچار حریق شده که در پی این آتش سوزی…...
افزایش مصرف گاز در تهران و درخواست استاندار از مردم افزایش مصرف گاز در تهران و درخواست استاندار از مردم
اقتصادی
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه جلسه سوخت‌رسانی زمستانی با اشاره به میزان مصرف گاز در استان تهران اظهار داشت: براساس بررسی انجام شده در مدت ۴۰ روز از اول آذرماه سال جاری تا ۱۱ دی ماه با مصرف روزانه ۱۱۲ میلیون مترمکعب گاز، میزان استفاده از گاز در…...
شرکت فایزر ۱۵۰هزار واکسن به ایران هدیه می‌دهد شرکت فایزر ۱۵۰هزار واکسن به ایران هدیه می‌دهد
اجتماعی
خبرگزاری صداوسیما از قول رئیس جمعیت هلال احمر می‌نویسد: قرار است ۱۵۰هزار دوز واکسن کرونا شرکت فایزر به‌صورت اهدایی به ایران داده شود. کریم نعمتی می‌گوید به دلیل شرایط خاص نگهداری این واکسن با هماهنگی وزارت بهداشت به زودی مراحل انتقال آن به کشور انجام خواهد شد. در زمان رسیدن…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید