وزیر دفاع آمریکا از اعزام نیرو به سعودی خبر داد

سیاسی
وزیر دفاع آمریکا از اعزام نیرو به سعودی خبر داد

ایرنا: وزیر دفاع آمریکا مدعی شد نیروهای نظامی آمریکایی بیشتری به عربستان سعودی و امارات متحده عربی اعزام خواهند شد.

مارک اسپر عصر جمعه در نشست خبری مشترک با ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اعلام این خبر افزود نیروهای نظامی بیشتری به عربستان سعودی در پاسخ به آنچه حملات ایران به تاسیسات نفتی پادشاهی نامید، اعزام خواهند شد.

وزیر دفاع آمریکا هم همسو با اظهارات دیگر مقامات آمریکا و سعودی، ایران را عامل اصلی حملات به تاسیسات آرامکو دانست و مدعی شد محققان به این نتیجه رسیده اند که سلاح های مورد استفاده در این حمله توسط ایران تولید شده و از یمن پرتاب نشده است.

ژوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم در این نشست خبری تاکید کرد اعزام نیرو بر تقویت توانایی های دفاعی عربستان سعودی متمرکز خواهد بود که پس از حمله ترکیبی پهپاد و موشکی، بزرگترین تاسیسات تولید نفت آن فلج شده است و تولید نیمی از نفت آن به طور روزانه متوقف شده است.

وی ادامه داد: هیچ سیستم واحدی قادر به دفاع در برابر تهدیدی مانند این نیست اما یک توانایی های دفاعی یک سیستم چند لایه می تواند خطر هجوم هواپیماهای بدون سرنشین یا سایر حملات ممکن از ایران را کاهش دهد.

جنبش انصارالله یمن شنبه گذشته در واکنش به تجاوز نظامی سعودی و محاصره یمن و ادامه حملات هوایی سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های «بقیق» و «خریص» در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد که در نتیجه ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد و بهای نفت در بازار جهانی افزایش و شاخص بورس عربستان بیش از ۲ درصد کاهش یافت.

بازدید اپلیکیشن 42 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ویدیو/پهپادهای آتش نشان ویدیو/پهپادهای آتش نشان
دانش و فناوری
چینی‌ها این بار به خاطر موضوعی جز کرونا سوژه شده‌اند. این ویدیو مربوط به شهر چونگ کینگ است و همانطور که در ویدیو خواهید دید، پهپادها در نقش آتش نشان ظاهر شده و یک آتش سوزی را مهار کرده‌اند....
مبدا پهپادهایی که سردار سلیمانی را به شهادت رساندن کجا بود؟ مبدا پهپادهایی که سردار سلیمانی را به شهادت رساندن کجا بود؟
سیاسی
فارس نوشت: یک عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق از تکمیل کار کمیته تحقیق درباره ترور سردار سلیمانی و همرزمانش در بغداد خبر داد و گفت این کمیته به نتایج رضایت بخشی دست یافته است. «کریم علیوی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق از جزئیات جدیدی مربوط به…...
فشار حداکثری روی ترامپ فشار حداکثری روی ترامپ
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | ‌جزئیات حمله یمنی‌ها به آرامکو به روایت یک کارشناس نظامی در گفت‌و‌گو با هفت صبح.ماجرای حمله یمنی‌ها به مجموعه پالایشگاهی بزرگ بقیق و میدان نفتی حقل خریص حالا در حال تبدیل به یکی دیگر از زنجیره‌های تنش منطقه‌ای است. تنشی که حدودا از اواخر فروردین امسال…...

پاسخ دهید