وزیر بهداشت: در تزریق واکسن کرونا رکورد زدیم

سیاسی
وزیر بهداشت: در تزریق واکسن کرونا رکورد زدیم

فارس: وزیر بهداشت گفت: در تزریق واکسن در ۲۴ ساعت گذشته رکورد زدیم و توانستیم ۱۶۲ هزار دز واکسن تزریق کنیم. گروه هدف (افراد ۶۰ سال به بالا) تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه واکسینه می‌شوند.

سعید نمکی در ارتباط زنده تلویزیونی:

*از روحانیت اهل تسنن در استان‌های سنی نشین قدردانی می‌کنم که در عید فطر پروتکل‌ها را رعایت کردند.

* یکی از سهمگین‌ترین امواج اپیدمی را با لطف خدا و تلاش شبانه‌روزی همکاران پشت سر گذاشتیم و کشوری نبود که در طول اپیدمی کرونای انگلیسی مشکل کمبود تخت بیمارستانی نداشته باشد و منحنی شیوع این بیماری سر به فرود آورده است

*به همه استان‌ها اعلام شد که بیمار غیراورژانسی بستری نکنند، حدود ۶۶ اکسیژن‌ساز در دو هفته به سراسر کشور ارسال شد، کلین: های سرپایی احداث شد و بستری موقف راه‌اندازی شد به طوری که ۱۵۰ هزار بیمار با بستری موقت داروی ضد ویروس دریافت کردند که این موضوع باعث شد با کمبود تخت بیمارستانی مواجه نشویم چون ما ۱۴۰ هزار تخت بیمارستانی داریم.

*خداوند کمک کرد وعده ما که گفتیم هیچ بیماری پشت در بیمارستان نمی‌ماند محقق شود و امروز در همه استان‌ها شاهد مهار بیماری به طور گسترده هستیم و البته در برخی استان‌ها منحنی با شیب کمتری رو به نزول است.

*در نقشه رنگبندی ۳۱ فروردین سراسر کشور آتشین بود و امروز کار گسترده تیمی باعث شد ۳۰۱ شهر قرمز به ۳ شهر تقلیل دهد که دستاورد بسیار بی بدیلی است

*واکسیناسیون برای همه گروه‌ها طبق سند ملی دنبال می‌شود و مردم بدون اطلاعیه ما و فراخوان ما مراجعه حضوری نداشته باشند و افرادی که پرونده سلامت ندارند اعلام می‌شود که چگونه ثبت نام کنند، در مرحله دوم واکسیناسیون هشتاد ساله‌ها انجام شد یک محموله واکسن شب گذشته به کشور رسید و محموله دیگری نیز به دست ما خواهد رسید.

*(با بیان اینکه گروه هدف (افراد ۶۰ سال به بالا، بیماران خاص و …) تا اواخر خرداد و اوایل تیرماه واکسینه می شوند): برخی به دنبال تشویش اذهان عمومی هستند و خروج واکسن از چرخه توزیع کذب محض است و در سامانه ما مشخص می‌شود که در کدام مناطق چقدر واکسن تزریق شده و با کد ملی مشخص می‌شود که کدام افراد واکسن زده‌اند، همکاران ما در نظام سلامت امانت دار در حفظ بیت‌المل هستند. ۱۶۲هزار دوز واکسن طی ۲۴ ساعت گذشته تزریق شد که رکورد محسوب می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 39 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید