ورود سارقان به منزل با وجود حضور صاحبخانه

اجتماعی
ورود سارقان به منزل با وجود حضور صاحبخانه

تسنیم: رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی از بازداشت اعضای باندی خبر داد که با رفتن به خانه مردی و بستن دست و پای وی، اقدام به سرقت اموال با ارزش وی کرده بودند.

پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل به عنف به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد، مالباخته در تشریح این سرقت اظهار کرد: نهم شهریور ماه در حالیکه در منزل خواب بودم ناگهان سه مرد وارد منزلم شدند و با بستن دست و پایم، تمام اموال باارزش منزلم شامل اسناد و مدارک، ساعت، اموال آنتیک و عتیقه، طلاجات را به ارزش تقریبی پنج میلیارد ریال سرقت کردند.

تیمی از کارآگاهان برای بررسی موضوع به نشانی منزل مالباخته مراجعه کردند اما در تحقیقات میدانی ردپایی از سارقان به دست نیاوردند.

تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان مطلع شدند شخصی به نام مراد توسط مأموران کلانتری ۱۰۵ سنایی به اتهام سرقت به عنف دستگیر شده است.

شیوه و شگرد به‌کار رفته در سرقت شباهت زیادی به پرونده طرح شده در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ داشت؛ در ادامه متهم و پرونده مربوط در اختیار این پایگاه قرار گرفت و مالباخته به محض مشاهده متهم، وی را به عنوان یکی از سارقان منزلش معرفی کرد.

متهم پس از مواجهه حضوری با مالباخته، به جرم ارتکابی به همراه دو همدستش اعتراف کرد.

با هماهنگی‌های قضائی دومین متهم پرونده نیز در مخفیگاهش در حوالی بلوار کشاورز دستگیر و در بررسی از مخفیگاهش تعدادی از اموال شاکی کشف شد.

بررسی‌های بیشتر نشان داد متهم دستگیری شده سابقه‌دار بود و پیش‌تر ۶ مرتبه روانه زندان شده است؛ متهمان عنوان کردند سرکرده باند فردی به نام علیرضا بوده و پس از سرقت اموال شاکی در مخفیگاهش در شمال تهران پنهان شده است.

با شناسایی مخفیگاه سرکرده باند در محدوده زعفرانیه، وی در مخفیگاهش که مِلکی خالی از سکنه بود دستگیر شد و به پایگاه سوم انی پلیس انتقال یافت.

سرهنگ قاسم دستخال؛ رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با اعلام این خبر گفت: متهمان به فروش تعدادی از اموال سرقتی به مالخران اعتراف کردند که با اخذ دستور قضائی، شناسایی و دستگیری مالخران در دستور کار قرار دارد.

بازدید اپلیکیشن 51 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تماشا کنید | بی‌مبالاتی کرونایی در ساحل شهر نارنجی! تماشا کنید | بی‌مبالاتی کرونایی در ساحل شهر نارنجی!
اجتماعی
مشاهدات خبرنگار همشهری نشان می‌دهد علی‌رغم محدودیت‌های سفر، هجوم مسافران به استان گیلان و سواحل آن کاملا مشهود است....
مسلمان‌های کشورهای مختلف چند ساعت روزه می‌گیرند؟ مسلمان‌های کشورهای مختلف چند ساعت روزه می‌گیرند؟
اجتماعی
مسلمانان کشورهای مختلف جهان در ایام‌های خاص مراسم‌های معنوی و واجب دین مبین اسلام را با توجه به منطقه‌ای در زندگی شان برگزار می‌کنند، یکی از ایام مورد توجه همه مسلمانان روزه داری در ماه مبارک رمضان است و مدت زمان روزه داری با توجه به منطقه زمانی و موقعیت…...
آغاز ثبت‌نام اجباری املاک شخصی، استیجاری و تجاری آغاز ثبت‌نام اجباری املاک شخصی، استیجاری و تجاری
اجتماعی
از صبح امروز برنامه دریافت یک مالیات جدید کلید خورد و به این ترتیب تمامی مالکان مکلف شده‌اند نسبت به ثبت املاک خود در سامانه وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند. بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طبق مقاد پیش‌بینی شده در اصلاحیه ماده ۵۴…...

پاسخ دهید