وداع با یکی از قدیمی‌ترین برندهای گوشی‌ هوشمند

دانش و فناوری
وداع با یکی از قدیمی‌ترین برندهای گوشی‌ هوشمند

شرکت ال جی الکترونیکس با هدف یکپارچه کردن فعالیت‌هایش و متمرکز شدن به پروژه های آتی مانند قطعات خودروی برقی، واحد ارتباطات موبایل ضررده خود را تعطیل می کند و نخستین برند بزرگ تلفن هوشمند شد که از این بازار خارج می شود.

به گزارش ایسنا، شرکت ال جی در بیانیه ای اعلام کرد در ۳۱ ژوییه به تولید و فروش تلفن همراه خاتمه می دهد تا منابع خود را در حوزه های برخوردار از رشد مانند خودروهای برقی، خانه هوشمند، روباتیک و هوش مصنوعی متمرکز کند. تلفن ها ۸.۲ درصد از فروش ال جی را در سال میلادی گذشته تشکیل دادند. ضرر کوتاه مدت در درآمد این شرکت پیش بینی می شود اما انتظار می رود این تعطیلی نهایتا در بلندمدت به نفع این شرکت باشد. ال جی کسب و کار قطعات خودرو را تقویت خواهد کرد و به طراحی فناوری های موبایل مانند شبکه نسل ششم و دوربین ها ادامه می دهد.

ارزش سهام ال جی در پی اعلام این خبر ۴.۱ درصد صعود کرد. شرکت ال جی دیسپلی که زیرمجموعه این شرکت است هم حداکثر ۶.۳ درصد صعود کرد.

ال جی یکی از پیشگامان سیستم عامل اندروید بود و با گوگل در خط تولید تلفن هوشمند نکسوس و تولید بخشی از بهترین فناوریهای دوربین و صفحه نمایش در نخستین روزهای این حوزه همکاری کرد. این شرکت در آمریکا سومین برند پس از آیفون اپل و سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی بود اما سالهاست که توان رقابتی خود را از دست داده بود و وان پلاسی چینی این شرکت را کنار زده بود.

ال جی الکترونیکس در ژانویه اعلام کرده بود مسیر کسب و کار تلفن هوشمند خود را بازبینی خواهد کرد و پیشتر قول داده بود امسال یک تلفن تاشو خواهد فروخت. به گفته منابع آگاه، این شرکت مذاکراتی برای فروش واحد تلفن هوشمند خود داشته اما به دلیل اختلافات بزرگ بر سر ارزش پتنتهای فناوری، مذاکرات به نتیجه نرسید.

ال جی در حال توسعه کسب و کار قطعات خودرو بوده و با شرکت “مگنا اینترنشنال” برای جوینت ونچری به منظور تولید قطعات مهم خودروهای برقی متحد شده است. ارزش سهام این شرکت کره ای از زمان اعلام خبر مذکور بیش از ۳۰ درصد صعود کرده است و این امیدواری را برانگیخته که این همکاری ممکن است به پروژه خودروی برقی اپل کمک کند. تخصص ال جی از طراحی فناوری موبال ممکن است به محصولاتی که این شرکت در فضای خودرو ارائه می کند مانند شناسایی قصد کاربر، خواب آلودگی یا فرمانهای اشاره ای کمک کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ال جی الکترونیکس ممکن است خود را به عنوان یک فراهم کننده راهکارهای قطعات خودروی الکتریکی معرفی کند و جذابیتش را برای غول های فناوری مانند اپل و خودروسازان سنتی که مایلند خودروهای برقی هوشمند تولید کنند، افزایش دهد. کاهش ضرر در واحد قطعات خودرو در سه ماهه اول امسال نشانه آن است که ال جی در مسیر یک تحول اساسی قرار دارد

بازدید اپلیکیشن 17 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تفاوت علائم ابتلا به آلرژی فصلی با بیماری کرونا تفاوت علائم ابتلا به آلرژی فصلی با بیماری کرونا
دانش و فناوری
اکنون در آغاز فصل بهار، زمان گرده‌افشانی گیاهان، با شروع موج جدیدی از عفونت‌های ویروس کرونا همزمان شده است. اما چگونه می‌توان تشخیص داد که فرد به حساسیت فصلی مبتلا شده است یا ویروس کرونا؟ بنابه گفته متخصصان، گاهی‌اوقات تشخیص حساسیت از ویروس کرونا مشکل می‌شود. اما اگر این علایم…...
خانه مجازی مریخ فروخته شد! خانه مجازی مریخ فروخته شد!
دانش و فناوری
نخستین خانه NFT دیجیتالی جهان به قیمت بیش از ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد. خانه مریخی طرح اقامتگاهی در مریخ است. مهر: درحالیکه انسان هنوز روی مریخ قدم نگذاشته، طرح یک اقامتگاه آینده نگرانه روی این سیاره فروخته شد! «خانه مریخی» که نخستین خانه NFT دیجیتال (توکن غیرقابل تعویض) است…...
پنج کراس‌اوور اس‌یووی‌ که ارزش خرید دارند! پنج کراس‌اوور اس‌یووی‌ که ارزش خرید دارند!
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | ترجمه اختصاصی گروه خودرو از ویلز| ساختن یک کراس‌اوور اس‌یووی مثل خلق یک فرانکشتاین است؛ خودرویی که شبیه ‌ هر چیز هست و شباهتی به هیچ چیز هم ندارد! مشکل خودروسازان در این سگمنت معمولاً این است که در هیچ ویژگی‌ای نمی‌توانند سرآمد باشند و این…...

پاسخ دهید