وجود ۲۰۰ نفر در زیر آوار سیل امام‌‌زاده داوود تکذیب شد

حوادث
وجود ۲۰۰ نفر در زیر آوار سیل امام‌‌زاده داوود تکذیب شد

سرپرست دادسرای جنایی تهران با اشاره به وقوع سیل در امام زاده داوود، گفت: اجساد ۲۳ نفر از خانواده‎ هایی که اعلام گزارش مفقودی را ثبت کرده‌اند از طریق آزمایش DNA شناسایی و تعدادی از اجساد تحویل خانواده‌هایشان شده است و مابقی نیز در حال تحویل است.

محمد شهریاری با بیان اینکه براساس آخرین آمار منتشر شده و بر پایه جست‌وجوها در سیل امامزاده داود (ع) ۲۵ خانواده با حضور در کلانتری امامزاده داود (ع) و اداره چهارم پلیس آگاهی تهران نسبت به فقدان عزیزانشان گزارش مفقودی آن‌‎ها را اعلام کردند، اظهار کرد: تا این لحظه، اجساد ۲۳ نفر از خانواده‎ هایی که اعلام گزارش مفقودی را ثبت کرده‌اند از طریق آزمایش DNA شناسایی و تعدادی از اجساد تحویل خانواده‌هایشان شده است و مابقی نیز در حال تحویل است. بر پایه اعلام گزارش مفقودی خانواده‌ها در خصوص سیل کن، اجساد ۲ خانواده تاکنون کشف نشده و تلاش‌های شبانه روزی برای شناسایی و کشف این ۲ جسد نیز در پایین دست امامزاده داود (ع) در رودخانه سولقان در حال انجام است.

سرپرست دادسرای جنایی تهران در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر بیشتر بودن آمار تعداد کشته شده‌های سیل کن و اینکه عنوان شد برخی از کشته شدگان این حادثه از اتباع خارجی هستند و مسئولان پیگیر شناسایی این افراد نیستند، گفت: پس از اعلام رسمی و گزارش اداره آگاهی برای ۲۵ نفر اعلام مفقودی به ثبت رسیده است و تاکنون تعداد این آمار اعلام مفقودی از سوی خانواده‌ها افزایشی نداشته است. آمارهای برخی رسانه‌ها در مورد عدد بالای کشته‌ها و مفقودی‌های حادثه اصلا درست نیست. در حادثه سیل کن هیچ جسد مکشوفه‌ای وجود ندارد که هویت آن احراز نشده باشد، لذا هویت تمام اجساد کشف شده شناسایی شده و تحویل خانواده‌ها شده است یا تشریفات قانونی برای تحویل آن‌ها در حال انجام است.

شهریاری با بیان اینکه چند نفر از اجساد شناسایی شده متعلق به اتباع کشور افغانستان است، گفت: پیکر این ۵ نفر با اعلام خانواده‌هایشان شناسایی و از طریق آزمایش دی ان ای به آن‌ها تحویل داده شده است.

یک روزنامه درپی وقوع سیل در امام زاده داوود در خبری ادعا کرده بود که «دستکم ۲۰۰ نفر زیر آوار سیل این منطقه هستند». موضوعی که از سوی دستگاه قضایی، هلال احمر، آتش‌نشانی و پلیس رد شده است.

منبع: همشهری آنلاین

بازدید اپلیکیشن 29 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید