واکنش کمپین معلولان به اجرای دو شرکت کننده در جوکر + ویدئو

اجتماعی
video
واکنش کمپین معلولان به اجرای دو شرکت کننده در جوکر + ویدئو

دو نفر از شرکت‌کنندگان در جدیدترین قسمت برنامه «جوکر» برای خنداندن رقبا، حالت معلولیت به خود می‌گیرند که این اقدام باعث شده، کمپینِ معلولان در توئیتر به آن واکنش نشان دهد. عوامل برنامه تا کنون نسبت به این انتقاد توضیحی ندادند.

«کمپین معلولان» که از سوی جمعی از فعالان حقوق افراد دارای معلولیت اداره می‌شود، در توئیتر خود با انتقاد از بخشی از برنامه «جوکر»، از اینکه افراد دارای معلولیت از سوی شرکت‌کنندگان این برنامه «سوژه خنده» شده‌اند، انتقاد کرد. در جدیدترین قسمت از برنامه جوکر دو نفر از شرکت‌کنندگان حاضر در برنامه برای خنداندن سایرین، نمایشی در حالت معلولیت جسمی اجرا می‌کنند تا مایه خنده دیگر شرکت‌کنندگان شوند که با دلخوری بخشی از جامعه معلولان کشور همراه شده است. این کمپین در توئیتی نوشت: «در برنامه جوکر دو نفر از هنرمندان برای خنداندن سایرین، معلولیت جسمی را مسخره و سوژه می‌کنند و به همین راحتی باعث ترویج تمسخر معلولیت افراد می‌شوند. لطفاً معلولیت را سوژه خندیدن و خنداندن نکنید!»

بازدید اپلیکیشن 78 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

  1. ما در این فیلم به انتخاب رهبر ارکست میخندیم نه به معلولیت. مثل اینکه یه شخص تنومند رو انتخاب کنند که سوار ماشین برقی بچه‌های ۳ ساله بشه و این اصلا توهین به افراد تنومند نیست.

پاسخ دهید