آیا واقعا صلاحیت مهدی مهدوی‌کیا را رد کرده‌اند؟

ورزشی
آیا واقعا صلاحیت مهدی مهدوی‌کیا را رد کرده‌اند؟

انتخابات فدراسیون فوتبال در ایران هم همان شرایط برگزاری و روایت مخصوص به خود را خواهد داشت.

این انتخابات مناقشه برانگیز از همان ابتدا محل بحث و جدل های فراوانی بوده است؛ چه از سوی فیفا به عنوان نهاد ناظر بیرونی و چه از سوی نهادهای داخلی که هر یک دستی بر آتش فدراسیون دارند و نگاه خود را در آن جستجو می‌کنند.

پس از تصویب اساسنامه فیفا و اعلام زمان ثبت نام برای نامزدهایی که قصد داشتند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند، موعد دوره بررسی مدارک و اعلام نقایص شکلی فرا رسید اما در فضای غیررسمی خبری شایعاتی جدی مبنی بر عدم تائید صلاحیت برخی افراد شرکت کننده در انتخابات وجود داشت؛ از اسم دو نامزد ریاست فدراسیون که بگذریم، از روز گذشته عجیب ترین مورد رد صلاحیت در انتخابات به مهدی مهدوی کیا ستاره خوشنام فوتبال ایران بازمی‌گردد که هم اکنون در کشور آلمان زندگی می‌کند و به کار در آکادمی هامبورگ مشغول است. مهدوی کیا که به دلایل شخصی مدت هاست خود را از فضای کاری ایران ترک کرده و در آلمان به کار مشغول است، به اصرار علی کریمی و برای کمک به او به تیم وی پیوست و نامش به عنوان نایب رییس برای حضور در انتخابات ثبت شد.

جالب این که در همان روز ثبت نام نیز مسائلی جدی برای ثبت نام مهدی مهدوی کیا به وجود آمد چرا که طبق قانون انتخابات او باید شخصا برای ارائه مدارک در فدراسیون حضور می‌یافت که این مسئله باعث اختلال چند ساعته در راه ثبت نام علی کریمی و تیمش در انتخابات فدراسیون فوتبال شد اما نکته ای که گفته می‌شود مهدوی کیا بابت آن حق شرکت در انتخابات را ندارد، بحث دو تابعیتی بودن و دو پاسپورته بودن این ستاره فوتبال ایران است که پس از سال ها زندگی در آلمان به طور طبیعی پاسپورت این کشور را دریافت کرده و خانواده اش در آنجا زندگی می‌کنند.

البته مسئله دو تابعیتی ها یک موضوع سیاسی است که در انتخابات ریاست جمهوری مورد توجه قرار گرفته و تعمیم آن به انتخاباتی مثل فدراسیون فوتبال کمی عجیب به نظر می‌رسد. البته فدراسیون فوتبال به عنوان تنها نهاد برگزار کننده انتخابات این خبر را تکذیب کرده اما شایعات حاشیه ای در این باره همچنان ادامه دارند و جالب این که خود فدراسیون هم در تکذیبیه هایش نهایت محافظه کاری را به خرج می‌دهد.

درباره این داستان با مهدی مهدوی کیا هم تماس گرفتیم تا این مسئله را از او جویا شدیم و ببینیم که این مسئله را به او اطلاع داده اند یا خیر که مهدوی ضمن اعلام بی خبری از این موضوع به خبرنگار ما گفت که این مسئله باتوجه به شرایط به هیچ وجه برایش اهمیتی ندارد.

مهدوی کیا که جویای حال علی انصاریان در بیمارستان بود، گفت: اصلا زمان خوبی برای صحبت درباره این مسائل نیست و راستش این موضوع هیچ اهمیتی هم برای من ندارد و من فقط نگران علی انصاریان هستم و امیدوارم که خبر سلامتی او به گوش همه فوتبال دوستان برسد و همه ما را از نگرانی بیرون بیاورد.

منبع: ورزش سه

بازدید اپلیکیشن 21 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کاپیتان استقلال قهر کرد! کاپیتان استقلال قهر کرد!
ورزشی
وریا غفوری کاپیتان استقلال با عصبانیت پس از تعویض زمین بازی را ترک کرد. به گزارش خبرآنلاین؛ در حالی که استقلالی ها تصور پیروزی آسانی مقابل نساجی را داشتند، قائمشهری ها با یک بازی هوشمندانه، میزبان خود را تا دقایق پایانی بازی در تهران متوقف کرده اند. از دست دادن…...
بهترین‌‌های لیگ فوتبال ایران در پایان نیم‌فصل اول بهترین‌‌های لیگ فوتبال ایران در پایان نیم‌فصل اول
ورزشی
در آخرین دیدار از رقابت‌های نیم فصل لیگ برتر شاگردان یحیی گل محمدی یک پیروزی قاطع مقابل گل گهر به دست آوردند و توانستند با ۳۰ امتیاز جای سپاهان را در صدر جدول بگیرند و عنوان قهرمانی نیم فصل را به دست آورند. شاگردان محرم نویدکیا که منتظر لغزش پرسپولیس…...
صحبت‌های جالب محمد موسوی درباره سعید معروف صحبت‌های جالب محمد موسوی درباره سعید معروف
ورزشی
ورزش سه نوشت: لژیونر والیبال ایران در گفت‌وگو با سایت فدراسیون جهانی دلایل موفقیت خودش به عنوان یکی از برترین مدافعان جهان را عنوان کرده است. سیدمحمد موسوی که بعد از یک دوره کوتاه حضور در لیگ ایران و ترکیب سایپا بار دیگر تصمیم گرفت خارج از ایران والیبال را…...

پاسخ دهید