واکنش قطر به احتمال توافق این کشور با اسرائیل

جهان
واکنش قطر به احتمال توافق این کشور با اسرائیل

فارس نوشت: سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت که با سازش با رژیم صهیونیستی نمی‌توان مسأله فلسطین را حل و فصل کرد و ریشه مشکلات در اشغالگری این رژیم است.

«لولوه الخاطر» سخنگوی وزارت خارجه قطر در مصاحبه‌ای گفت که قطر به همسایگان خود برای برقراری روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی نخواهد پیوست.

او به خبرگزاری بلومبرگ گفت که این اقدام از سوی قطر تا زمانی که مناقشه فلسطینیان با اسرائیل حل نشود، صورت نخواهد گرفت و سازش نمی‌تواند راه‌حلی برای پایان این مناقشه باشد.

سخنگوی وزارت قطر افزود: «ریشه مشکل فلسطینی‌ها ارتباطی به سازش ندارد، ریشه این بحران به شرایط بسیار سختی بر می‌گردد که فلسطینی‌ها در آن به سر می‌برند. مردمی که کشور ندارند و تحت اشغالگری زندگی می‌کنند.»

این سخنان در حالی است که هیأت‌های بحرین و امارات که از دو روز پیش در واشنگتن به سر می‌برند، قرار است امروز در کاخ سفید توافق سازش با رژیم صهیونیستی را به طور رسمی امضاء کنند.

سخنگوی وزارت خارجه قطر در بخش دیگری از سخنان خود به بحران قطر با دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پرداخت و گفت که در صورت پایان محاصره سه ساله قطر، می‌توان به سرعت به سمت پایان این بحران پیش رفت و در حال حاضر تلاش‌های کویت برای حل و فصل این موضوع به جایی نرسیده است.»

لولوه الخاطر بدون توضیح بیشتری گفت که در ماههای گذشته رفت و آمدهایی برای حل این بحران صورت گرفته و در هفته‌های آتی نیز احتمال بروز اتفاقات جدید وجود دارد اما سخن گفتن از رخدادی جدید زود است.

چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از تاریخ پنج ژوئن ۲۰۱۷ ( ۱۵ خرداد ۱۳۹۶) به بهانه حمایت قطر از تروریسم، رابطه با ایران و ترکیه و برنامه‌های شبکه الجزیره، روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده و این کشور را در محاصره قرار دادند.

بازدید اپلیکیشن 68 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پیشرفت در ساخت واکسن کرونا؛ کابوس تمام می‌شود؟ پیشرفت در ساخت واکسن کرونا؛ کابوس تمام می‌شود؟
جهان
شرکت داروسازی آمریکایی "نواواکس"(Novavax) وارد مرحله نهایی آزمایشات واکسن کرونا ویروس می‌شود. این شرکت روز پنجشنبه گفت که مراحل نهایی آزمایش واکسن ویروس کرونا را در انگلستان آغاز کرده و قرار است ماه آینده آزمایشات این واکسن در ایالات متحده آغاز شود. نواواکس که یک شرکت داروسازی مستقر در ایالت…...
ماجرای اعتراض به قرآن‌سوزی در سوئد چیست؟ ماجرای اعتراض به قرآن‌سوزی در سوئد چیست؟
جهان
خبرگزاری حوزه، به نقل از یکی از مبلغان شیعه در شهر مالموی سوئد، روایتی از اعتراضات اخیر در این شهر درخصوص قرآن‌سوزی بیان کرده است که آن را می‌خوانید: * یک: حدودا دوماه پیش فردی به نام راس موس پالودان، رهبر حزب ملی‌گرا افراطی دانمارک درخواست مجوز برای سوزاندن قرآن…...
نگرانی آمریکا برای بالا‌ترین فرمانده ارتش این کشور نگرانی آمریکا برای بالا‌ترین فرمانده ارتش این کشور
جهان
وال استریت ژورنال در گزارشی به نقل از منابع اطلاعاتی درباره ادامه تنش‌ها با ایران در نتیجه شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی نوشت: «مقام‌های آمریکایی معتقدند که جان رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور در خطر است». خبرگزاری فارس: یک روزنامه نزدیک به جمهوری‌خواهان آمریکا در گزارش امروز دوشنبه…...

پاسخ دهید