واکنش عربستان به ترور سپهبد شهید سلیمانی

جهان
واکنش عربستان به ترور سپهبد شهید سلیمانی

منابع خبری از واکنش رسمی حکومت سعودی به اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدشان خبر دادند.

به گزارش تسنیم، «فرحان فیصل» وزیر خارجه سعودی امروز دوشنبه اظهار داشت در وضعیت بسیاری خطرناکی به سر می‌بریم و باید در خصوص خطرات نه تنها برای منطقه بلکه برای امنیت جهانی برحذر باشیم. وی مدعی شد که کشورش دوست ندارد شاهد تشدید تنش در منطقه در این شرایط بسیار خطرناک باشد.

فیصل ابراز امیدواری کرده است که تمام طرف‌ها در مسیر برداشتن گام‌ها و اقدامات لازم برای جلوگیری از تنش بیشتر و هر گونه اقدام تحریک آمیز به گفته خود حرکت کنند.

این اولین واکنش رسمی رژیم سعودی دنباله‌روی همیشگی و بی‌چون و چرای آمریکا و سیاست‌های ویرانگر و خصمانه‌اش علیه کشورهای مستقل به ویژه جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود. حکومت سعودی همواره از هر اقدام جنایتکارانه و تروریستی آمریکا حمایت کرده است.

بامداد جمعه سیزدهم دی سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و برخی از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق در نشست مهم روز یکشنبه پانزدهم دی ماه پارلمان عراق که با مصوبه ملزم شدن دولت به بیرون راندن نظامیان آمریکایی پایان یافت، در اشاره به جنایت آمریکا در ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی و محکومیت این جنایت گفته بود که قرار بود شهید سلیمانی در سفر به بغداد با او دیدار کرده و پاسخ ایران به پیامی از حکومت سعودی را تحویل دهد.

بازدید اپلیکیشن 215 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نقش پمپئو در ترور سردار سلیمانی نقش پمپئو در ترور سردار سلیمانی
سیاسی
- روزنامه «واشنگتن‌پست» نوشته پمپئو وزیر امورز خارجه امریکا طی هفته گذشته هر روز با دونالد ترامپ صحبت کرده است که این صحبت‌ها سرانجام موجب شده ترامپ درخواست معاونش «مایک پنس» و پمپئو برای ترور سردار سلیمانی را تأیید کند. - روز ۲۹ دسامبر، پمپئو همراه با «مارک اسپر»، وزیر…...
واکنش حزب‌الله لبنان به ترور سردار سلیمانی واکنش حزب‌الله لبنان به ترور سردار سلیمانی
سیاسی
فراکسیون وفاداری به مقاومت لبنان در واکنش به ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس توسط آمریکا، تاکید کرد: پاسخ این اقدام سخت خواهد بود. به گزارش ایسنا، محمد رعد، رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت، شاخه سیاسی حزب‌الله در پارلمان لبنان در گفتگو با شبکه خبری المنار تاکید کرد: قاسم…...
واکنش عراقی‌ها به شهادت سردار سلیمانی و ابومهندس واکنش عراقی‌ها به شهادت سردار سلیمانی و ابومهندس
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | واکنش‌ها در عراق نسبت به ترور سردار سلیمانی در یک طیف قابل دسته‌بندی است. گروه‌های نزدیک به ایران که اغلب از گروه‌های نظامی شیعی هستند واکنش‌های تندی داشتند و از انتقام صحبت کردند و نیروهای سیاسی این طیف نیز از اخراج آمریکایی‌ها سخن گفتند و در…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید