دانلود اپلیکیشن هفت صبح

واکنش طالبان به حادثه تروریستی مسجد قندهار

جهان
واکنش طالبان به حادثه تروریستی مسجد قندهار

ایسنا نوشت:محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان ضمن “دلخراش” خواندن حمله به مسجد شیعیان در قندهار گفت به عاملان حمله به مسجد فاطمیه می‌گوییم با این اقدامات نمی‌توانند به اهداف خود برسند.

محمد نعیم ، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در مصاحبه با الجزیره حمله تروریستی روز جمعه به مسجد فاطمیه در قندهار که بزرگترین مسجد شیعیان در این ولایت است را دلخراش خواند و گفت این حمله توسط افرادی انجام شد که افکار افراطی را اتخاذ کردند اما به آن‌ها می‌گویم که با این اقدامات نمی‌توانند اهدافشان را محقق کنند.

در بعد سیاسی نیز نعیم، از جامعه بین المللی خواست تا با به رسمیت شناختن رژیم در افغانستان، مسئولیت‌های خود را در قبال افغانستان به عهده بگیرند.

وی گفت: ما کنترل وضعیت امنیتی در افغانستان را در دست گرفته‌ایم و اوضاع در حال حاضر بسیار بهبود یافته و جهان شاهد آن است. ما از کشورهای جهان می‌خواهیم که افغانستان را منزوی نکنند زیرا این وضعیت به نفع هیچکس نیست.

نعیم گفت که به رسمیت شناختن دولت افغانستان توسط کشورهای همسایه و جامعه بین المللی این دولت را تقویت کرده و به آن در مواجهه با مشکلات داخلی کمک می‌کند.

وی افزود که این جنبش به تعهدات خود در جلوگیری از استفاده از خاک افغانستان برای حمله به هر کشوری متعهد است.

نعیم تصریح کرد: ما به آنچه در توافقنامه دوحه قول داده بودیم متعهد هستیم و اجازه نمی‌دهیم هیچ کس از کشور ما علیه هیچ کشوری استفاده کند. این حق مردم افغانستان است که جهان دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان همچنین عنوان داشت: همه افغانها حق شهروندی و عبادت دارند و حقوق همه شهروندان تضمین شده است. دولت ما جامع است و شامل عناصری از اقشار مختلف جامعه است.

همزمان گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجار روز گذشته در مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را پذیرفت.

به گزارش رویترز، این گروه تروریستی در بیانیه‌ای مسئولیت انفجار انتحاری که روز جمعه مسجد فاطمیه قندهار در جنوب افغانستان را هدف گرفت بر عهده گرفت.

این انفجار که به شهادت و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ تن منجر شد توسط سه عامل انتحاری صورت گرفت.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد که داعش در بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که دو نفر از اعضای آن، خود را در مسجد منفجر کردند.

خبرنگار الجزیره به نقل از یک منبع دولتی گفته است که شمار کشته شدگان این بمب گذاری به ۴۱ تن و شمار زخمی‌ها به ۸۰ تن افزایش یافته است.

این دومین حمله تروریستی داعش در کمتر از ۱۰ روز به مساجد افغانستان است.

بازدید اپلیکیشن 33 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید