واکنش توییتر به کاربرانی که آرزوی مرگ ترامپ را دارند

جهان
واکنش توییتر به کاربرانی که آرزوی مرگ ترامپ را دارند

با انتشار خبر ابتلای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به کرونا بسیاری از کاربران توییتری برای او آرزوی مرگ بر اثر ابتلا به کرونا را داشتند. در همین راستا شبکه اجتماعی توییتر در پیامی تایید کرد، چنین اقداماتی نقض سیاستی است که مانع از انتشار توییت‌هایی می‌شود که “آرزو یا امید وارد آمدن ضربه‌ای مهلک به شخص یا گروهی از مردم را دارند. ”

شبکه اجتماعی توییتر جمعه در پیامی تایید کرد، چنین اقداماتی نقض سیاستی است که مانع از انتشار توییت‌هایی می‌شود که “آرزو یا امید وارد آمدن ضربه‌ای مهلک به شخص یا گروهی از مردم را دارند. ” در پیام شبکه توییتر آمده است: توییت‌هایی که حاوی آرزو یا امید مرگ باشند و همچنین پیام‌های که به وارد آمدن آسیب شدید یا بیماری مرگبار علیه شخصی امید دارند، اجازه انتشار ندارند و حذف خواهند شد. این سیاست از آوریل اجرایی شده و شامل حال تمام کاربران می‌شود، نه فقط ترامپ.

این اطلاعیه موجب شگفتی بسیاری از کاربران توییتری شده است که از بابت دیدگاه‌های خودشان بار‌ها به مرگ تهدید شده‌اند.

یکی از کاربران در پیامی نوشت: تصمیم برای اجرای ناگهانی این سیاست تأکید می‌کند که متمرکز کردن تصمیماتی به منظور تعدیل محتوا با انحصارات شرکت‌های بزرگ، همیشه از قدرتمندان محافظت کرده و حاشیه‌نشینان را ساکت می‌کند.

سخنگوی شرکت توییتر اعلام کرد فعالیت برخی از کاربران تعلیق شده است، اما این شرکت روی همه توییت‌ها اقدام نمی‌کند. این سخنگو به نشریه گاردین گفت: ما حذف محتوا را زمانی اولویت قرار می‌دهیم که علنا خواستار اقدام برای آسیب رساندن باشد.

بسیاری از کاربران توییتر، اما این سیاست را ریاکارانه توصیف کردند و به پیام‌های تهدیدآمیزی که برخی از کاربران دریافت می‌کنند و توییتر هم واکنشی به آن‌ها ندارد، اشاره کرده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 22 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اسکارلت یوهانسون و گروه «انتقام‌جویان‌» علیه ترامپ اسکارلت یوهانسون و گروه «انتقام‌جویان‌» علیه ترامپ
جهان
بازیگران و عوامل فیلم سینمایی «انتقام جویان»، طی رویادی از جو بایدن و کمپین آن حمایت می‌کنند. جو و آنتونی روسو با کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون و مارک رافلو متحد می‌شوند، اما اینبار نه برای فیلمی سینمایی از دنیای انتقام جویان، بلکه برای حمایت از جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست…...
ببینید | کارگران یک کارخانه چینی، خودرو هدیه گرفتند ببینید | کارگران یک کارخانه چینی، خودرو هدیه گرفتند
جهان
رسانه‌های چینی با انتشار تصاویری از این خبر دادند که شرکت فولادسازی «Jiangxi West Dajiu Iron & Steel Corporation» که برای پنجمین سال پیاپی میزان سوددهی‌اش به بالاتر از سطح پیش‌بینی‌شده رسیده، اوایل اکتبر جاری این دستاورد را به طرز ویژه‌ای جشن گرفته و در این جشن به هر یک…...
ببینید | بمباران مناطق مسکونی توسط ارتش آذربایجان ببینید | بمباران مناطق مسکونی توسط ارتش آذربایجان
جهان
لحظه‌ی وحشتناک بمباران منازل توسط ارتش آذربایجان در شهر استپاناکرت، پایتخت آرتساخ در منطقه قره باغ را ببینید....

پاسخ دهید