واکنش انگلیس به گزارش ایران درباره سقوط هواپیما

جهان
واکنش انگلیس به گزارش ایران درباره سقوط هواپیما

نخست‌وزیر انگلیس انتشار گزارش علت بروز حادثه برای هواپیمای اوکراینی را گام نخست مهمی در راستای تحقیقات درباره این سانحه عنوان کرد و گفت این مصیبت لزوم تنش‌زدایی در منطقه را برجسته کرد.

به گزارش فارس، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز شنبه به گزارش ایران درخصوص علت سقوط هواپیمای اوکراینی در حوالی تهران واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «اسکای نیوز»، جانسون گفت، تأیید دخالت خطای انسانی در حادثه برخورد موشک پدافند هوایی ایران به هواپیمای اوکراینی «گام نخست مهمی» در راستای تحقیقات در این زمینه است.

وی همچنین خواستار انجام تحقیقی مستقل و بین‌المللی در باره این حادثه و بازگرداندن پیکر افراد جان‌باخته به کشورهایشان شد.

جانسون گفت: «اوقات بسیار سختی برای تمامی خانواده‌های کسانی است که عزیزانشان را به این شکل مصیبت‌بار از دست داده‌اند. ما هر کاری که بتوانیم برای حمایت از خانواده‌های چهار قربانی بریتانیایی [این پرواز] انجام می‌دهیم و اطمینان خواهیم یافت که پاسخی درخور دریافت می‌کنند».

نخست‌وزیر انگلیس ادامه داد: «این حادثه مصیبت‌بار فقط اهمیت تنش‌زدایی در منطقه را برجسته ساخت. همگی به روشنی می‌توانیم ببینیم که درگیری‌های متعاقب تنها به جانب باختن شماری بیشتر و مصیبت‌های بیشتر می‌انجامد. حیاتی است که تمامی رهبران یک مسیر دیپلماتیک رو به جلو را دنبال کنند».

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه یک فروند بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین که از تهران عازم «کی‌یف» بود در نزدیکی تهران سقوط کرد و همه ۱۷۶ سرنشین آن شامل مسافران و خدمه پرواز جان باختند.

صبح امروز (شنبه) ستادکل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه‌ای درخصوص سقوط این هواپیمای مسافربری، این حادثه را ناشی از خطای انسانی دانست و اطمینان داد بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید.

بازدید اپلیکیشن 71 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد
سیاسی
به گزارش خبرنگار تسنیم در جریان تجمع غروب امروز جمعی از افراد در مقابل دانشگاه امیرکبیر سفیر انگلیس در تهران که در میان تجمع حاضر و اقدام به سازماندهی و تحریک و هدایت برخی اقدامات رادیکال و ساختارشکنانه بود برای ساعاتی بازداشت شد. مراتب اعتراض پس از بازداشت به او…...
واکنش سوئد و آلمان به سانحه سقوط هواپیما واکنش سوئد و آلمان به سانحه سقوط هواپیما
جهان
ایرنا: سوئد و آلمان امروز (شنبه ۲۱ دی) به سانحه سقوط بوئینگ ٧٣٧ اوکراین در ایران واکنش نشان داده و خواستار اقدامات لازم برای جلوگیری از تکرار آن شدند. هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۹ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه (۱۸ دی) تهران را به…...
دستور رهبری درباره سقوط هواپیمای اوکراینی دستور رهبری درباره سقوط هواپیمای اوکراینی
سیاسی
رهبر انقلاب به محض اطلاع از خطای فاجعه‌بار صورت گرفته در سامانه پدافند کشور، روز گذشته (ظهرجمعه) دستور تشکیل فوری جلسه شورای عالی امنیت ملی و بررسی موضوع را صادر کرده‌اند. پس از سقوط هواپیمای مسافربری بلافاصله تحقیقات در مورد چگونگی این رویداد در دستور کار مسئولین مربوطه قرار گرفت.…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید