واکنش انگلیس به خبر آزادسازی نفتکش ایرانی

جهان
واکنش انگلیس به خبر آزادسازی نفتکش ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس به خبرها در ارتباط با آزادسازی نفتکش ایرانی در جبل الطارق واکنش نشان داد.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در واکنش به برخی اخبار پیرامون تکذیب آزادسازی نفتکش ایرانی، این موضوع را در حوزه صلاحیت مقامات جبل الطارق عنوان کرد.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس همچنین از هرگونه اظهار نظر درباره نفتکش توقیف شده ایرانی خودداری کرده و گفته است در این ارتباط نمی‌تواند اظهاراتی داشته باشد.

پیش از این برخی منابع از تصمیم دولت جبل الطارق برای رفع توقیف نفتکش ایرانی خبر داده بودند، اما این خبر از سوی مقامات جبل الطارق تکذیب شد.

تکذیب آزادسازی نفتکش ایرانی از سوی مقامات جبل الطارق در شرایطی صورت گرفته که چند ساعت پیش از آن همین مقامات از تلاش برای کاهش تنش با ایران خبر داده بودند.

گفتنی است نفتکش گریس ۱ که از حدود ۵ هفته پیش توسط نیروی دریایی انگلیس در آب های جبل الطارق توقیف شده است.بنا بر ادعای جبل الطارق،مقصد نفتکش مذکور حامل نفت خام ایران به سوی پالایشگاه «بانیاس» در سوریه بوده است و به دلیل نقض تحریم های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف شده است.

مسئولان ایران ادعاهای جبل الطارق را رد و اعلام کرده اند توقیف این نفتکش به نوعی راهزنی دریایی و نقض برجام است و انگلیس باید سریعا این نفتکش و سرنشینان آن را آزاد کند.

بازدید اپلیکیشن 48 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

لاکچری‌ترین عطر‌های دنیا را بشناسید لاکچری‌ترین عطر‌های دنیا را بشناسید
جهان
همزمان با بالا گرفتن تب خرید کالا‌های لوکس در جهان، قیمت برخی از عطر‌ها نیز به سطوح بی سابقه‌ای رسیده است. دست‌کم دو عطر در جهان وجود دارند که برای خرید آن‌ها باید بالای یک میلیون دلار پول پرداخت کنید! ۱-شوموخ- نبیل در حال حاضر گران‌ترین عطر جهان شوموخ نام…...
شهردار دوچرخه‌سواران دوباره رئیس پاریس شد شهردار دوچرخه‌سواران دوباره رئیس پاریس شد
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک: روز یکشنبه دور دوم انتخابات شهرداری‌ها در فرانسه و از جمله در پاریس برگزار شد. انتخاباتی پر حاشیه هم به خاطر تعویق آن به دلیل شرایط کرونایی و هم به دلیل انتشار یک فیلم از رفتار غیراخلافی بنجامین گراوو نامزد مورد تایید امانوئل مکرون که…...
واشنگتن‌پست: ایران، آمریکا را شرمسار جهان کرد واشنگتن‌پست: ایران، آمریکا را شرمسار جهان کرد
جهان
مهر نوشت: یک رسانه آمریکایی با اشاره به شکست سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران و ونزوئلا، عنوان داشت که این سیاست منجر به نزدیک شدن تهران و کاراکاس و رقم خوردن یک شرمسازی برای واشنگتن شد. روزنامه واشنگتن پست در مطلب خود با اشاره به شیوع گسترده کرونا در…...

پاسخ دهید