واکنش آمریکا به تهدید ایران برای خروج از ان‌پی‌تی

سیاسی
واکنش آمریکا به تهدید ایران برای خروج از ان‌پی‌تی

نماینده آمریکا در کنفرانس خلع سلاح در واکنش به تهدید تهران برای خروج از معاهده ان‌پی‌تی در صورت اقدام اروپا برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت گفت: این، حامل پیامی بسیار بسیار منفی است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رابرت وود نماینده دائم آمریکا در کنفرانس خلع سلاح امروز(سه‌شنبه) در اظهاراتی به تهدید ایران برای خروج از معاهده ان‌پی‌تی واکنش نشان داد.

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ایران روز گذشته در یک مصاحبه خاطر نشان کرد: اگر اروپا به رفتار نامناسب خود ادامه دهد یا موضوع ایران را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع دهد، ما خروج از ان‌پی‌تی را در دستور کار قرار می‌دهیم.

رابرت وود در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گفت‌وگوها درباره منع اشاعه هسته‌ای (ان‌پی‌تی) در ماه آوریل برگزار خواهد شد، اظهار داشت: ما در آستانه برگزاری یک کنفرانس بازنگری هستیم و ایران تهدید می‌کند از این معاهده خارج خواهد شد. این حامل پیامی بسیار بسیار منفی است.

وی در ادامه با تکیه بر ادعاهای واهی و تکراری مقامات آمریکایی علیه کشورمان گفت: ایران می‌بایست به رفتار مخرب خود خاتمه دهد و با آمریکا برای حصول یک توافق بر سر میز مذاکره بنشیند که نه تنها به موضوع هسته‌ای رسیدگی می‌کند، بلکه سایر مسائل مورد نگرانی ما ازجمله، توسعه موشک‌های بالستیک و فعالیت‌های مخرب در سراسر جهان را در بر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، مقامات ایران ضمن رد این ادعاهای بی‌اساس بارها تاکید کرده‌اند که حاضر به مذاکره با آمریکا در چارچوب برجام هستند و اگر واشنگتن به این توافق بازگردد آماده‌اند تا با این کشور گفت‌وگو کنند اما خارج از این چارچوب مذاکره نخواهند کرد، چراکه پیش از این یک بار درباره موضوع هسته‌ای مذاکره کرده و حتی به توافق دست یافتند.

تهران همچنین تاکید دارد که موشک‌های بالستیک کشور بخشی از ظرفیت دفاعی ایران است و جمهوری اسلامی هرگز بر سر توان دفاعی خود که حق هر کشوری است مذاکره نخواهد کرد.

بازدید اپلیکیشن 61 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سرنوشت اعضای تیم مذاکره هسته‌ای ایران چه شد؟ سرنوشت اعضای تیم مذاکره هسته‌ای ایران چه شد؟
سیاسی
دیپلمات‌هایی که سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ درگیر مذاکرات هسته‌ای فشرده با ۱+۵ بودند، اکنون کجا به‌سر می‌برند و در چه سمتی فعالیت دارند؟ این گزارش به این موضوع می‌پردازد. چهاردهم شهریور ۱۳۹۲ بود که حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران مسئولیت مذاکرات هسته‌ای با طرف‌های خارجی را که پیش از…...
ابراز نگرانی اتحادیه اروپا  از برنامه موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از برنامه موشک‌های بالستیک ایران
سیاسی
اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای دوازده‌بندی که درباره ایران منتشر کرده، بار دیگر در اقدامی مداخله‌جویانه نسبت به برنامه‌های موشک‌های بالستیک ایران ابراز نگرانی کرده است و از ایران خواسته تا تمامی اقدامات لازم برای احترام به قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل را اتخاذ کند. به گزارش ایسنا، در این…...
دو دروغ مهمی که این روزها درباره پروتکل الحاقی شنیده می‌شود دو دروغ مهمی که این روزها درباره پروتکل الحاقی شنیده می‌شود
سیاسی
با وجود قطعی نشدن توافق بین ایران و ۵+۱ و نهایی نشدن جزئیات موضوع پروتکل الحاقی، دو ادعای قابل توجه در این باره در رسانه‌های ایران در حال تکرار است که با واقعیت فاصله زیادی دارند. نخست این که پذیرش پروتکل الحاقی از سوی عراق باعث تسهیل حمله به این…...

پاسخ دهید