واشنگتن تکلیف تحریم‌های ایران را یکسره کرد

جهان
واشنگتن تکلیف تحریم‌های ایران را یکسره کرد

سخنگوی کاخ سفید با ادعای اینکه آمریکا آماده گفت‌وگوهای دیپلماتیک با ایران در چارچوب ۱+۵ است، گفت که واشنگتن قصد کاهش تحریم‌های وضع شده علیه ایران را ندارد.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره وضعیت کنونی مذاکرات پیرامون توافق هسته ای با ایران مدعی شد که آمریکا آماده گفت‌وگوهای دیپلماتیک با ایران است.

بنابر گزارش وب سایت کاخ سفید، جن ساکی تصریح کرد: موضع ما همچنان این است که آماده مذاکرات دیپلماتیک هستیم، آمریکا آماده است تا بر سر میز بنشیند و با شرکایمان در چارچوب ۱+۵ و ایرانی ها درباره توافق گفت‌وگو کند. ما قصد نداریم گامی برای کاهش تحریم ها برداریم. ما چنین گزینه ای رو میز قرار نداده ایم اما در حال حاضر، اروپایی ها از ما دعوت کرده اند و ما منتظر ایرانی ها هستیم.

سخنگوی کاخ سفید همچنین در پاسخ به سوالی درباره حمله هوایی اخیر آمریکا به شرق شوریه و این ادعا که پیام حمله به ایران چه بوده است، مدعی شد: پیام رئیس جمهور بایدن این است که برای محافظت از آمریکایی‌ها، اقدام می کند و زمان تهدید او حق دارد که به روش انتخابی خود دست به اقدام بزند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز روز جمعه در پاسخ به سوال خبرنگارانی که او را در سفر به تگزاس همراهی می کردند، مبنی بر اینکه پیام حمله به سوریه برای ایران چه بوده است، گفت: شما نمی توانید بدون مجازات عمل کنید. مراقب باشید.

بازدید اپلیکیشن 155 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جنایت تکان‌دهنده گروه‌های افراطی در موزامبیک جنایت تکان‌دهنده گروه‌های افراطی در موزامبیک
جهان
ایسنا: وزارت دفاع موزامبیک از جنایت گروههای تندرو و افراطی و کشته شدن ده‌ها تن به دست آنها پرده برداشت. به نقل از خبرگزاری سبأ، عمر سارانگا، سخنگوی وزارت دفاع موزامبیک در سخنانی اعلام کرد که ده‌ها تن در جریان حمله گروه‌های افراطی و تندرو به شهر پالما در شمال…...
ایتالیایی‌ها برای اسپوتنیک به سن مارینو می‌روند ایتالیایی‌ها برای اسپوتنیک به سن مارینو می‌روند
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک:‌ واکنش روس‌ها به ابتلای رئیس‌جمهور آرژانتین به کرونا بعد از تزریق اسپوتنیک؛ «آلبرتو فرناندز» رئیس‌جمهور آرژانتین روز شنبه (به وقت بوئنوس آیرس) اعلام کرد که جواب تست کرونای وی مثبت بوده و اینکه وی به‌رغم داشتن تبی خفیف،از وضعیت جسمانی مساعدی برخوردار است. فرناندز که…...
بببنید کرونا به اقتصاد انگلیس چه ضربه‌ای زده است بببنید کرونا به اقتصاد انگلیس چه ضربه‌ای زده است
اقتصادی
تعطیلی‌ها و قرنطینه‌های ناشی از همه‌گیری «کووید - ۱۹»، بیش از ۲۵۰ میلیارد پوند به اقتصاد انگلیس خسارت زد. منبع: خبرگزاری صدا و سیما...

نظرات کاربران

پاسخ دهید