هویت مهاجم حمله تروریستی لندن اعلام شد

جهان
هویت مهاجم حمله تروریستی لندن اعلام شد

ایرنا: منابع خبری انگلیس بامداد دوشنبه اعلام کردند مهاجم حمله تروریستی جنوب لندن «سودش امان» نام دارد که ماه گذشته از زندان آزاد شده بود.

طبق اسنادی که از پرونده اتهامات مهاجم در سال ۲۰۱۸ به رسانه‌ها درز پیدا کرده، او دسامبر ۲۰۱۸ به جرم ترویج و طرفداری از اندیشه‌های داعش به ۳ سال و ۴ ماه حبس محکوم، اما با گذراندن تنها نیمی از دوران حبس خود، ژانویه گذشته آزاد می‌شود.

این اسناد حاکی است که «امان» در مکاتباتش از طریق واتس‌اپ به برادرش گفته که داعش هرگز نمرده و جهاد در راه این گروهک تروریستی یک فضیلت است.

او در ژانویه ۲۰۱۸ که حدود ۱۸ سال داشته با انتشار یادداشتی در فضای مجازی اظهار می‌کند که از انفجار خود در راه داعش بیمی ندارد و مایل است طریق ساخت بمب را یاد بگیرد.

از دیگر موارد استخراج شده از پرونده این مهاجم تروریستی این است که نامزدش را تحریک کرده بود تا گردن خانواده‌اش را بزند. «امان» ضمن اعلام وفاداری به داعش گفته که از «کفار» متنفر است و آرزوی حمله تروریستی را در سر می‌پروراند.

بر اساس اعلام پلیس لندن، او حوالی ساعت ۲ عصر (به وقت محلی) ‌در حالی که جلیقه انتحاری تقلبی بر تن داشته در منطقه استرتهام واقع در جنوب لندن با چاقو به عابران حمله کرده و سه نفر را مجروح می‌کند.

پلیس ضد تروریسم بلافاصله وارد عملیات شده و با شلیک گلوله «امان» را از پای در می‌اورد.

بازدید اپلیکیشن 91 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تروریستی اعلام شدن انفجار متروی لندن تروریستی اعلام شدن انفجار متروی لندن
جهان
متروپلیتین پلیس لندن صبح جمعه انفجار در ایستگاه مترو 'پارسونز گرین' واقع در غرب لندن که منجر به زخمی شدن شماری از مردم شده است را تروریستی خواند. به گزارش ایرنا، 'مارک رولی' فرمانده واحد ضدتروریسم متروپلیتین پلیس در گفت وگو با خبرنگاران گفت که نیروهای پلیس ساعت ۸:۲۰ به…...
پلیس انگلیس هویت عاملان حمله تروریستی لندن را اعلام کرد پلیس انگلیس هویت عاملان حمله تروریستی لندن را اعلام کرد
جهان
پلیس متروپلیتن لندن عصر روز دوشنبه اسامی دو تن از سه مهاجمی که شامگاه شنبه با راندن یک خودرو به سوی رهگذران بر روی 'پل لندن'،(لاندن بریج) و حمله با چاقو به مردم در منطقه 'بارو مارکت' در جنوب این محل، سبب مرگ دستکم ۷ نفر شدند، را اعلام کرد.…...
عامل حمله تروریستی قلب لندن، متولد انگلیس بود عامل حمله تروریستی قلب لندن، متولد انگلیس بود
جهان
تنها اندکی پس از آنکه دولت انگلیس اعلام کرد، همسو با سیاست‌های دولت امریکا، حمل و نقل وسایل دستگاه‌های الکترونیکی بزرگتر از تلفن همراه را در هواپیماهای مسافربری که از شماری کشورهای مسلمان به انگلیس پرواز می‌کنند، ممنوع کرده‌است، یک عامل تروریستی با خودروی خود جمعیت توریست‌های مقابل پارلمان انگلیس…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید