هنرنمایی تسلا در صحنه عجیب‌ترین تصادف آمریکا

جهان
هنرنمایی تسلا در صحنه عجیب‌ترین تصادف آمریکا

یک تصادف عجیب و غریب توسط دوربین تسلا ضبط شده است، که در عین حال عملکرد سیستم اتوپایلوت تسلا در جلوگیری از تصادف را به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این تصادف در بزرگراه ۱۱۸ نزدیک لس‌آنجلس در کالیفرنیا رخ داده است. خودروی کیا سول که در حال حرکت بوده،ناگهان چرخ شورولت سیلورادو را در جلوی خود می‌بیند و اتفاقات دیگری در ادامه رخ ‌می‌دهد.چرخ شل سیلورادو دوباره به صحنه جنایت بازمی‌گردد و بار دیگر با عقب کیا برخورد می‌کند.

نکته جالب این است که طبق گفته فردی که پشت فرمان تسلا بوده،راننده کیا سول که تنها سرنشین بوده است،بدون هیچ آسیب جدی از خودرو خارج شد!

نکته جالب دیگر این است که سیستم اتوپایلوت تسلا سریعا تغییر موقعیت می‌دهد تا به تایر جدا شده برخورد نکند!

سیستم خودران تسلا

اتوپایلویت (راننده خودکار) تسلا از بحث‌برانگیزترین فناوری‌های دنیای خودرو است.

در این سیستم هوشمند با مجموعه‌ای از حسگرها با کنترل گاز و ترمز، فاصله ایمن خودروی تسلا را در ترافیک از خودروهای جلویی حفظ می‌شود و با کنترل مداوم فرمان، ماشین بین خطوط نگه داشته می‌شود.

بر اساس ادعای کمپانی تسلا، سیستم اتوپایلوت این شرکت از ۴۰ تصادف در روز به دلیل خطای راننده جلوگیری می‌کند. با استفاده از قابلیت تشخیص محیط خارجی و سیستم عامل راننده، خودرو می‌تواند عملکرد نادرست راننده را تشخیص دهد. این سیستم از ویژگی‌های ایمنی استاندارد نیز پشتیبانی می‌کند و می‌تواند با پشتیبانی از ترمز اضطراری و اجتناب از موانع، از برخوردهای متعدد جلوگیری کند.

هنرنمایی تسلا در صحنه عجیب‌ترین تصادف آمریکا/ عکس

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید