همه‌چیز درباره مصاحبه جنجالی جدید بهروز افخمی

اجتماعی
همه‌چیز درباره مصاحبه جنجالی جدید بهروز افخمی

اظهارات شاذ و عجیب بهروز افخمی در حاشیه حضور در جشنواره فیلم فجر، چالش‌های کرونایی این رویداد سینمایی را وارد فاز تازه‌ای کرد.

«نه تنها نفس برگزاری جشنواره بد نبوده بلکه اساساً تعطیل کردن سینمای ایران کار بسیار غلطی بوده است. تحمیل ماسک به مردم کار بسیار غلطی است. تعطیلی مدارس و تبدیل کردن بچه‌ها به زندانی در خانه‌ها کار غلطی است. این برنامه جهانی وحشت که احتمالاً با اهداف سیاسی در آمریکا و انگلیس طراحی شده، در ایران به‌گونه‌ای اجرا شده است که گویی کاسه داغ‌تر از آش شده‌ایم.» این اظهارات عجیب و شاذ بهروز افخمی، هرچند تازگی نداشت اما طرح صریح و مجدد آن، آن‌هم در حاشیه حضور در کاخ جشنواره فیلم فجر، بازتاب بسیاری در رسانه‌ها پیدا کرد.

فارغ از اینکه مباحث طرح‌شده از سوی بهروز افخمی تا چه اندازه می‌تواند پایه و اساس علمی داشته باشد و آیا می‌توان نفس طرح عمومی آن را محل ایراد و انتقاد دانست، آنچه روزگذشته در حاشیه حضور این فیلمساز در جشنواره فیلم فجر شاهد بودیم، ابعاد دیگری هم دارد.

یکی از اصلی‌ترین چالش‌های جشنواره سی‌ونهم فیلم فجر از نخستین روز برگزاری تا امروز که به نیمه راه رسیده است، کیفیت اجرای پروتکل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت بوده و آنچه واضح است، الزام پایبندی کلیه مدعوین و مهمانان این رویداد به قوانین برگزاری و احترام به برگزارکنندگان و البته سایر مهمانان است. اینکه بهروز افخمی بدون ماسک در فضای جشنواره حاضر و در مقابل دوربین یک رسانه به طرح دیدگاه‌های خود علیه لزوم استفاده از ماسک می‌پردازد، فی‌نفسه رفتاری غلط و غیرقابل دفاع است.

آسیب‌شناسی، نقد و حتی رد اظهارات شاذ بهروز افخمی درباره کرونا را طبیعتاً باید به کارشناسان این حوزه واگذاشت اما نمی‌توان بر رفتار غیراصولی این فیلمسازی در حین حضور در مهمترین رویداد سینمایی کشور، چشم‌پوشی کرد. هر فردی فارغ از دیدگاه شخصی، زمان حضور در یک رویداد عمومی، باید پای‌بند کلیه قوانین و قواعد وضع‌شده از سوی برگزارکنندگان باشد.

حضور افخمی بدون ماسک و رعایت ملاحظات بهداشتی در محل برگزاری جشنواره فیلم فجر، علاوه‌بر به خطر انداختن سلامت اطرافیان، کلیت برگزاری این رویداد را هم به‌واسطه حساس شدن مسئولان و دلسوزان حوزه بهداشت با تهدید جدی مواجه خواهد کرد و بعید است به‌راحتی بتوان این تهدید را هم به طراحی آمریکا و انگلیس نسبت داد! آقای افخمی کاش به احترام دیگران، ماسک می‌زدید!

منبع: خبرگزاری مهر

بازدید اپلیکیشن 57 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

حقایقی درباره ماجرای پیامک جریمه در پمپ بنزین  حقایقی درباره ماجرای پیامک جریمه در پمپ بنزین 
اجتماعی
مدتی است که پیامکی در فضای مجازی منتشر می شود که حاوی پیام جریمه رانندگان بدون ماسک است اما آنطور سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام کرده این پیامک جعلی بوده و قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد. فاطمه کاهی با بیان اینکه جریمه رانندگان توسط دوربین‌های جایگاه‌های سوخت…...
رفتار تحسین‌برانگیز دو صیاد جوان با دلفین گرفتار در تور رفتار تحسین‌برانگیز دو صیاد جوان با دلفین گرفتار در تور
اجتماعی
دو صیاد زحمتکش و آگاه تنگستانی با پاره کردن تور ماهیگیری خود دلفین مهربان خلیج‌فارس را آزاد کردند. این سال‌ها رفتار صیادان جوان با طبیعت و دریا بهبود چشمگیری یافته است. خبرگزاری فارس این دو صیاد را حسن‌ خلیلی و علی‌صیادی معرفی کرده است. منبع: فارس...
کودک آزاردیده در سبزوار تحت عمل قرار گرفت کودک آزاردیده در سبزوار تحت عمل قرار گرفت
اجتماعی
ایسنا: مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: کودک ‌آزاردیده‌ای که مورد شکنجه پدر قرار گرفته بود در بیمارستان امدادی شهید بهشتی این شهرستان از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفت. دکتر محمد باقرزاده افزود: در این عمل جراحی انگشت کوچک راست این کودک به…...

نظرات کاربران

  1. والا من از وقتی حرفای عجیب غریب بهروز افخمیو درباره امیرقادری توی روزنامتون میخوندم متوجه حالتای عجیب ایشون شدم! الانم برام عجیبه که شما چرا تازه الان دارید از حرفای ایشون تعجب میکنید!

پاسخ دهید