دانلود اپلیکیشن هفت صبح

هفت تپه، گروگان ‌دادگاه متهم اقتصادی؟

اجتماعی
هفت تپه، گروگان ‌دادگاه متهم اقتصادی؟

روزنامه هفت صبح | حدود چهارده روز است که کارگران شرکت هفت تپه دوباره دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب در محیط کارخانه‌ صورت گرفته و کارگران هم در ویدئوهای منتشر شده از این اعتصاب صراحتا اعلام می‌کنند که یک اعتراض صنفی دارند و حق و حقوقشان را می‌خواهند و البته اینکه کارخانه از دست اسدبیگی، مالک فعلی و متهم فساد اقتصادی خارج شود و به دولت برگردد.

دیروز دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد و از آنجایی که اسد بیگی یکی از متهمان این پرونده است، حرف از حقوق کارگران هم به میان آمد که بد نیست این بخش از جلسه دادگاه را به نقل از یک گزارش میزان بخوانید:

«در ادامه جلسه دادگاه، قاضی خطاب به متهم اسدبیگی گفت: آزادی شما برای پرداخت حقوق کارکنان است و حقوق کارکنان باید پرداخت شود.

نماینده دادستان هم گفت: در چند جلسه برای پرداخت حقوق با متهم اسد بیگی به صورت خصوصی صحبت کردم. ۱۰میلیون یوآن او در توقیف است و این ارز ناشی از خرید و فروش ارز است. او به دادسرا فشار می‌آورد.

قاضی خطاب به اسدبیگی گفت: خود فروش ارز هم که جزو جرائم محسوب می‌شود.
نماینده دادستان خطاب به اسدبیگی گفت: شما منابع دیگری هم دارید و از آن می‌توانید حقوق را پرداخت کنید.
تا شما را احضار می‌کنیم حقوق کارکنان را دو ماه عقب می‌اندازید. از وقتی که در اردیبهشت ماه دادگاه تشکیل شده است پرداخت حقوق را عقب انداخته‌اید و این کار را برای فشار به دادگاه انجام می‌دهید.

این ۱۰‌میلیون یوآن اسنادش وجود دارد و این پول ماحصل خرید و فروش ارز است. برای دادسرا امکان دادن مجوز برای این پول وجود ندارد، شما از منابعی که دارید پول را پرداخت کنید. قاضی خطاب به متهم اسدبیگی گفت: از منابع دیگر پول کارکنان را پرداخت کنید.»

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید