هشدار کافه بازار به کاربران درباره حذف یک بدافزار

دانش و فناوری
هشدار کافه بازار به کاربران درباره حذف یک بدافزار

کافه بازار به کاربران خود هشدار داده که در صورتی که برنامه CamScanner را روی گوشی خود نصب کرده‌اند، آن را از روی گوشی‌های خود پاک کنند.

این برنامه که بیش از ۱۰۰ میلیون نصب در جهان داشته، در به روزرسانی تازه‌ی خود، حاوی ماژول بدافزاری بوده است که به گفته کارشناسان، به صورت پنهانی می‌توانسته روی گوشی کاربران، اطلاعاتی را دانلود و اجرا کند.

کافه بازار پس از حذف این برنامه از فروشگاه اندرویدی بازار، در قسمت «هشدارهای امنیتی» به کاربرانی که پیشتر این برنامه را نصب کرده‌اند توصیه کرده که آن را از روی گوشی خود حذف کنند.

بازار پیشتر اعلام کرده بود که علاوه بر بررسی برنامه‌ها پیش از انتشار آنها، با مشاهده‌ی هر نوع رفتار مخرب یا آزاردهنده برای کاربر در به روزرسانی‌های بعدی، آن برنامه‌ی متخلف را از بازار حذف می‌کند.

علاوه بر این، سپر امنیت بازار به کاربرانی که پیشتر، برنامه‌‌ی مخرب را نصب کرده‌ باشند، هشدار می‌دهد که آن را از گوشی خود حذف کنند.

بازدید اپلیکیشن 44 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آسمان بامدادی فردا با شهاب‌باران آغاز می‌شود آسمان بامدادی فردا با شهاب‌باران آغاز می‌شود
دانش و فناوری
در بامداد فردا سه‌شنبه ۳۰ مهر، اوج بارش شهابی جباری با ZHR ۱۰ تا ۱۵ شهاب در هر ساعت خواهد بود. به گزارش ایسنا، بارش شهابی جباری یکی از بارش‌های شهابی سالانه‌ و کانون بارش آن در صورت فلکی "جبار" است. صورت فلکی جبار یا شکارچی، صورت فلکی است که…...
عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زمین است عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زمین است
کاربران ویژه - دانش و فناوری
یک پدیده مهم، به زبانی ساده توضیح داده شده است...
پولساز ترین اپلیکیشن های ۹۸ پولساز ترین اپلیکیشن های ۹۸
دانش و فناوری
تحلیلی بر ‌آمارهای‌کافه بازار از‌گرایشات‌کاربران در‌حوزه‌‌های اقتصادی ،‌سرگرمی و... فرید عطارزاده| سایت کافه بازار به روال چند سال اخیر خود گزارش مفصل و خوبی از برنامه‌های مورد علاقه کاربران، آمار دانلود در استان‌های مختلف، گوشی‌های تلفن همراه پر استفاده کاربران و... را منتشر کرده است. بخش‌های جالب این آمار را…...

پاسخ دهید