هشدار پلیس فتا؛ نرم‌افزارهای انتخاباتی را نصب نکنید

سیاسی
هشدار پلیس فتا؛ نرم‌افزارهای انتخاباتی را نصب نکنید

رئیس مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا ناجا گفت: بسیاری از کلاهبرداران با ترفند ایجاد اپلیکیشن‌های انتخاباتی در پوشش تبلیغ و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به دانلود و نصب آنها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

سرهنگ محمد جمالی، رئیس مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: این روزها با شروع تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در کشور، بسیاری از افراد با بهره گیری از روش‌های نوین تبلیغات دست به انتشار اپلیکیشن‌های موبایل پایه برای آشنایی با کاندید موردنظر خود می‌کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان فرصت را غنیمت دانسته و با ترفند ایجاد اپلیکیشن‌های مختلف در پوشش تبلیغ و ارسال آن در شبکه‌های اجتماعی گوناگون و تحریک افراد به دانلود و نصب آنها، دست به سودجویی از کاربران می‌زنند.

رئیس مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا ناجا افزود: در بررسی صورت گرفته روی بسیاری از اپلیکیشن‌های مذکور متاسفانه در همین چند روز شاهد انتشار اپلیکیشن‌های مختلفی بوده ایم که در بررسی اجمالی دارای آسیب پذیری‌های متعدد بوده اند.

سرهنگ جمالی با اشاره به افزایش حجم تبلیغات در روزهای آتی و علاقمندی کاربران به استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل پایه، توصیه کرد: کاربران اپلیکیشن‌های تبلیغاتی را از منابع رسمی انتشار که بررسی‌های امنیتی لازم را در خصوص امنیت اپلیکیشن‌ها انجام می‌دهند، بارگذاری کنند.

این مقام انتظامی در ادامه دسترسی به مشخصات شناسنامه‌ای گوشی کاربر، شماره سیم کارت، نوع شبکه، شماره یکتا گوشی (IMEI)، وجود ارتباط پنهان از نوع Remote Desktop، قابلیت ایجاد internet Connection‌های مختلف بدون اجازه کاربر، قابلیت استخراج MAC Adress مودم مورد استفاده توسط کاربر، قابلیت خواندن Device ID گوشی کاربر را نمونه‌ای از آسیب پذیری‌های اپلیکیشن‌های مذکور برشمرد.

سرهنگ جمالی از شهروندان خواست در صورت نصب این گونه اپلیکیشن‌های جعلی در گوشی تلفن همراه و یا سیستم عامل‌های خود نسبت به پاکسازی و حذف این اپلیکیشن‌ها اقدام و در صورت نیاز به ثبت گزارشات مردمی به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و برای دریافت مشاوره نیز می‌توانند با شماره تلفن ۸۱۸۱۸ مرکز امداد و فوریت‌های پلیس فتا تماس بگیرند.

بازدید اپلیکیشن 2 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ناگفته‌های سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه ناگفته‌های سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه
سیاسی
یک سال پیش در چنین روزی، پدافند هوافضای سپاه در اقدامی بی نظیر پهپاد آمریکایی متجاوز به خاک ایران را سرنگون کرد. به گزارش خبرآنلاین، ساعت ۱۴ دقیقه بامداد پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸، پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری «گلوبال هاوک» آمریکا در شرایطی که بر خلاف قوانین هوانوردی، کلیه تجهیزات مربوط…...
چه خبر از تایید اعتبارنامه‌ نمایندگان مجلس؟ چه خبر از تایید اعتبارنامه‌ نمایندگان مجلس؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | یک: امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نایب‌رئیس مجلس دیروز به خبرگزاری صداوسیما گفته: اعتبارنامه حسین محمدصالحی، منتخب مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بویین‌ و میاندشت و همچنین دلخوش، منتخب مردم صومعه‌سرا در شعبه ۱۰ بررسی و تایید شد. وی افزود: بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاج‌گردون، منتخب گچساران ادامه دارد…...
روایتی از حضور شبانه حاج‌قاسم میان نیروی دشمن روایتی از حضور شبانه حاج‌قاسم میان نیروی دشمن
سیاسی
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یکی از همرزمان حاج قاسم در جبهه جنگ با صدام، به ذکر خاطره‌ای از سردار دلها پرداخت. هنوز داغ سردار سلیمانی بر دلش سنگینی می‌کند و می‌گوید، صبح روز شهادتش که تلویزیون تصاویرش را پخش می‌کرد با خودم گفتم چه اتفاقی افتاده و هر چه که…...

پاسخ دهید