هشدار هواشناسی درباره رگبار و تندباد در ۱۷ استان

اجتماعی
هشدار هواشناسی درباره رگبار و تندباد در ۱۷ استان

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، تندباد لحظه‌ای و کاهش دما در ۱۷ استان کشور طی سه روز آینده خبر داده است.

به گزارش ایسنا، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که این شرایط جوی امروز (۱۱ مهر) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال کردستان، غرب گیلان و فردا (۱۲ مهر) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، برخی نقاط استان اردبیل، غرب گیلان و ارتفاعات استان‌های مازندران و سمنان پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه هشدار سازمان هواشناسی به ورود سامانه بارشی جدید اشاره و آورده شده است: این سامانه بارشی سبب بارش و گاهی رگبار و رعد و برق همراه با تندبادهای لحظه‌ای، کاهش دما – حدود ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد -، مواج شدن دریای خزر و بارش برف در قله‌های سبلان و رشته‌کوه البرز مرکزی می‌شود.

بر این اساس، این شرایط جوی روز یکشبنه (۱۳ مهر) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، البرز، شمال همدان، شمال مرکزی، گیلان، مازندران، برخی نقاط استان‌های کرمانشاه، اصفهان، لرستان و غرب سمنان دور از انتظار نیست.

طی روز دوشنبه (۱۴ مهر) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، البرز، شمال همدان، تهران، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق استان‌های مرکزی و قم نیز رگبار و رعد و برق همراه با کاهش دما خواهیم داشت.

سازمان هواشناسی در ادامه هشدار داده است که احتمال آب‌گرفتگی معابر، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها و خسارت به محصولات کشاورزی دپو شده وجود دارد. از این‌رو آبراه‌ها کنترل و بازگشایی شوند. احتیاط در تردد و اتراق و چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها، اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت‌های کوهنوردی و انتقال محصولات کشاورزی برداشت‌شده به انبار از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

بازدید اپلیکیشن 32 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

هجوم مشمولان‌ به‌ پلیس‌+۱۰ برای رفتن به سربازی هجوم مشمولان‌ به‌ پلیس‌+۱۰ برای رفتن به سربازی
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | درست یک هفته پیش رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که تغییرات ایجاد شده در مدت زمان خدمت سربازان از اول آذرماه اجرا می‌شود و سربازانی که از این تاریخ به بعد اعزام شوند طبق جدول زمان‌بندی جدید خدمت خواهند کرد. جدولی…...
ببینید | زمان تست واکسن ایرانی کرونا روی انسان ببینید | زمان تست واکسن ایرانی کرونا روی انسان
اجتماعی
ایرج حریرچی می‌گوید واکسن کرونا تولید داخل به‌زودی روی نمونه انسانی آزمایش می‌شود...
قطع و اختلال خطوط همراه اول در برخی مناطق تهران قطع و اختلال خطوط همراه اول در برخی مناطق تهران
اجتماعی
دقایقی قبل کاربران شبکه‌های مجازی خبر دادند که خطوط همراه اول در مناطقی از شهر تهران قطع شده است. برخی از کاربران هم اظهارنظر کرده اند که همراه اول به کلی قطع و سرویس آنتن‌دهی آن از دسترس خارج شده است. اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران در واکنش…...

پاسخ دهید