هشدار هواشناسی: باد شدید و تلاطم دریا

اجتماعی
هشدار هواشناسی: باد شدید و تلاطم دریا

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشداری، از وزش باد شدید و خیلی شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در برخی مناطق کشور و همچنین تلاطم و افزایش ارتفاع موج خبر داد.

در هشدار نارنجی رنگ هواشناسی آمده‌ است که تلاطم و افزایش ارتفاع موج بین ۲ تا ۲.۵ متر، در فراساحل تا ۳ متر، وزش باد شدید و خیلی شدید، ایجاد گردوخاک و کاهش دید افقی از روز شنبه (۱۴ فروردین) در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط جوی روز یکشنبه (۱۵ فروردین) در خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان و دوشنبه (۱۶ فروردین) در شرق خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل غرب هرمزگان دور از انتظار نخواهد بود.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که در چنین شرایطی احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فراساحل وجود دارد، بنابراین نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی و غواصی، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و محدودیت در فعالیت های شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بویژه در فراساحل توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی همچنین با صدور هشداری زرد رنگ از افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر و در سواحل تا ۲ متر خبر داد.

در این هشدار آمده است که دوشنبه (۱۶ فروردین) در نواحی مرکزی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و سه‌شنبه (۱۷ فروردین) در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان افزایش ارتفاع موج رخ خواهد داد.

در چنین شرایطی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، آسیب دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت های دریایی در ساحل و فعالیت های فراساحل وجود دارد. از این رو توصیه می‌شود در شنا و تفریحات آبی، تردد شناورهای تفریحی سبک و نیمه سبک و فعالیت‌های شیلاتی احتیاط شود.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. همچنین هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

بازدید اپلیکیشن 15 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روایت عجیب از عشقی که بعد ۳۲سال به وصال رسید روایت عجیب از عشقی که بعد ۳۲سال به وصال رسید
اجتماعی
روزنامه خراسان در شماره امروز خود داستان عجیبی را نقل کرده است: در روستای بره کلک کشماهور از توابع شهرستان کوهدشت استان لرستان، دختر و پسری که از سال ۶۸ به هم علاقه داشتند و اتفاقاتی سبب نرسیدن این دو نفر به هم و مانع ازدواج‌شان می شد، پس از…...
جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تاکنون یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۸۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۲۴ نفر رسیده…...
گفتگو با پلیس قهرمانی که جان ۸۰ نفر را نجات داد گفتگو با پلیس قهرمانی که جان ۸۰ نفر را نجات داد
اجتماعی
روز بیست و هفتم اسفند در شهر تهران یک خودروی وانت‌پیکان در محدوده میدان شهید تهرانی‌مقدم، ناگهان دچار آتش‌سوزی شد و در آستانه انفجار بود که در مسیر سراشیبی به سمت یک ایستگاه تاکسی شروع به حرکت کرد و هیچ مانعی در برابرش قرار نداشت. سرهنگ امین رضاپناه با مشاهده…...

پاسخ دهید