هشدار! زاینده‌رود در حال طغیان است

خبر فوری
video
هشدار! زاینده‌رود در حال طغیان است

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان درباره احتمال پُر شدن سد زاینده‌رود به دلیل سیل اخیر چهارمحال و بختیاری می‌گوید: با وجود بارش‌های اخیر، در حال حاضر ۱۲درصد سد زاینده رود آب دارد و نمی‌توان با یک بارش حدود یک میلیارد آب وارد سد شود.

او در خصوص وضعیت دیگر سدهای استان به خصوص غرب اصفهان، گفت: سدهای غرب اصفهان معمولاً کوچک هستند که از لحاظ پایداری هیچ مشکلی ندارند و با توجه به اینکه خالی بودند، با بارش‌های اخیر، پُر و سرریز می‌شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سیل شهر اصفهان را تهدید خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: با توجه به اینکه خط القعر شهر اصفهان، رودخانه است، نگرانی وقوع سیل در شهر اصفهان کمتر است با این حال تصاویر دریافتی حاکی از این است که با افزایش بارش و احتمال طغیان زاینده‌رود، به اهالی و مسافران اعلام شده از حضور در حاشیه زاینده‌رود خودداری کنند.

بازدید اپلیکیشن 108 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وقوع زلزله ۵.۷ریشتری در آذربایجان غربی وقوع زلزله ۵.۷ریشتری در آذربایجان غربی
خبر فوری
دقایقی پیش زلزله‌ای با بزرگای ۵.۷ ریشتری در شهرستان خوی در آذربایجان غربی رخ داد. براساس اطلاعات مرکز لرزه‌نگاری، این زلزله که در ساعت ۹ و ۲۲ دقیقه و ۵۹ ثانیه صبح رخ داده است ۵.۷ کیلومتر قدرت و ۶کیلومتر عمق داشته است. خبر تکمیل می‌شود......

پاسخ دهید