افت ۱۵درجه‌ای دمای هوا و احتمال بارش ۱۳۰سانت برف

اجتماعی
افت ۱۵درجه‌ای دمای هوا و احتمال بارش ۱۳۰سانت برف

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از بعدازظهر امروز از آغاز بارش برف، باران و کاهش ۸ تا ۱۵ درجه ای دما خبر داد.

بر اساس پیش بینی نقشه های همدیدی آینده نگری سازمان هواشناسی امروز روند افزایش نسبی دما در اکثر مناق کشور و وز باد شدید در سواحل دریای خزر، اردبیل، برخی مناطق شمال غرب و غرب پیش بینی شده است.

از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی مناطق شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرش مرکزی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف آغاز می شود. فردا شنبه ۱۹ بهمن با گسترش و تقویت سامانه بارشی این شرایط در مناق شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و سواحل غربی دریای خزر ادامه خواهد داشت.

روز یکشنبه آینده علاوه بر مناق ذکر شده در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر نیز بارش روی می دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه در بخش هایی از شمالغرب، غرب، سواحل شمالی، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

روز سه شنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق ونواحی مرکزی کشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعدوبرق پیش بینی می شود. از روز یکشنبه تا سه شنبه در اکثر مناطق کشور کاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه ای پیش بینی می شود. همچنین از اواخر وقت روز شنبه تا دوشنبه دریای خزر به دلیل وزش باد شدید مواج و طوفانی است و به سبب کاهش شدید دما بارش برف در استان های ساحلی روز می دهد.

اخطاریه بارش برف ۱۳۰ سانتی متری

سازمان هواشناسی در اخطاریه از تشدید فعالیت سامانه بارشی طی امروز، فردا و روز یکشنبه در اکثر استان های کشور خبر داد. متن این اخطاریه به شرح زیر است؛

جمعه: جنوب آذربایجان غربی، (حداکثر تا ۴۰ سانتی‌متر)

شنبه: جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال غرب کرمانشاه (حداکثر ۳۵ تا ۷۰ سانتی‌متر)، غرب چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات جنوب شرق لرستان، اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین (حداکثر ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر)

یکشنبه: گیلان، نیمه غربی مازندران (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر)، ارتفاعات شرقی مازندران، ارتفاعات گلستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری (حداکثر ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر)، شمال اردبیل، غرب کردستان، شمال غربی کرمانشاه، بخش‌هایی از لرستان، شمال خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های البرز، سمنان، قزوین و تهران (حداکثر ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر) دوشنبه: گیلان و مازندران به‌ویژه در ارتفاعات (حداکثر ۱۰۰ تا ۱۳۰ سانتی‌متر)، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی (حداکثر ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر)

اثر مخاطره: یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محورهای مواصلاتی همراه با مه آلودگی، کاهش دید و کولاک برف، مسدود شدن برخی راه‌های روستایی

سازمان هواشناسی ضمن توصیه به احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی بر انجام سایر اقدامات پیشگیرانه تاکید کرده است.

بازدید اپلیکیشن 92 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

یک تمهید برای خودتسلیمیِ فراری‌های زندان سقز یک تمهید برای خودتسلیمیِ فراری‌های زندان سقز
اجتماعی
ایرنا: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در پی فرار ۷۴ نفر از زندانیان زندان مرکزی سقز گفت: بازگشت با رغبت زندانیان متواری شامل عفو خواهد شد. محمد جباری روز شنبه در پی فرار ۷۴ نفر از زندانیان زندان مرکزی سقز در جلسه شورای تامین سقز با حضور معاون…...
تست کرونا در پایتخت الزامی شد تست کرونا در پایتخت الزامی شد
اجتماعی
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد: انجام غربالگری کرونا (تست ابتلا به کرونا) با هدف شناسایی مبتلایان و ناقلان این بیماری در تهران الزامی شد. به گزارش ایرنا؛ هشتمین جلسه روسای کارگروه های پنجگانه مقابله با کرونا که بصورت مجازی با حضور رضا کرمی محمدی رییس…...
مقایسه زمان پوشش اخبار کرونا در ۲۰:۳۰ مقایسه زمان پوشش اخبار کرونا در ۲۰:۳۰
اجتماعی
در این ویدئو مدت زمان پخش اخبار مربوط به کرونا در داخل و خارج از کشور در خبر ۲۰:۳۰ مقایسه شده است...

پاسخ دهید