هشدار درباره حمله داعش به زندان‌های عراق

جهان
هشدار درباره حمله داعش به زندان‌های عراق

ایسنا: رئیس سازمان اطلاعات نظامی عراق هشدار داد، رهبران باقی‌مانده گروه تروریستی داعش با به‌کارگیری حجم انبوهی پول در حال دسیسه‌چینی برای فراری دادن اعضای به زندان افتاده این گروه هستند تا با استفاده از آن‌ها دوباره به اصطلاح خلافت خود را بازسازی کنند.

ژنرال سعد العلاق رئیس سازمان اطلاعات نظامی عراق گفت: پرونده مربوط به ۹ تن از اعضای ارشد داعش را در اختیار مقام‌های ترکیه قرار داده است.

او به شبکه سی‌ان‌ان تصریح کرد: در میان این افراد چند تأمین‌کننده مالی هستند که قادر به تأمین مالی راه‌اندازی حمله و کشتار در سراسر جهان بوده و در عین حال در میان آن‌ها بهترین بمب‌سازهایی که داعش تاکنون داشته نیز وجود دارند.

او خاطر نشان کرد: این مردان در حالی که گروه تروریستی داعش اوایل سال جاری میلادی در منطقه باغوز متلاشی شد، توانستند به سمت شمال فرار کرده و با پرداخت مبالغ زیادی پول قاچاقی به ترکیه بروند.

او به سی‌ان‌ان تصریح کرد: آن عناصر که در حال حاضر در ترکیه هستند نقشی کلیدی در به خدمت گرفتن شبه‌نظامیان و تروریست‌ها ایفا می‌کنند.

این مقام ارشد نظامی عراق فاش کرد، از جمله نیات رهبران فعلی داعش، فراری دادن داعشی‌های فراری از زندان‌ها در عراق و سوریه است.

برآورد شده ۱۰ هزار شبه نظامی داعش از جمله تعداد زیادی خارجی در بازداشت شبه‌نظامیان کُرد در سوریه هستند.

همچنین هزاران تن از زنان و کودکان این داعشی‌ها که هنوز اعتقاد راسخی به ایدئولوژی افراط‌گرانه خود دارند، در کمپ‌های مجاور این زندان‌ها نگهداری می‌شوند.

ژنرال العلاق به سی‌ان‌ان گفت: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که نیت واقعی داعش آغاز مأموریتی به نام «حصارها را فرو بریزید» به هدف حمله به زندان‌ها در داخل عراق و سوریه برای آزادسازی تروریست‌ ها است.

او ادامه داد: باید تلاش‌های بین‌المللی بزرگی صرف برخورد با این تهدید شود چون این تبهکاران در عین حال می‌توانند با ترک این کمپ‌ها به کشورهایشان برگردند و بنابراین خطر بزرگی را هم متوجه کشورهای اروپا، آسیا و شمال غرب آفریقا می‌کنند.

به گفته وی، اگر این افراطگران زندانی شده در سوریه بتوانند فرار کنند، یک “فاجعه” رقم خواهد خورد.

به گزارش دیلی میل، ژنرال العلاق که به ندرت مصاحبه می‌کند، همکاری نزدیکی با سازمان سیا در تلاش برای ردگیری ابوبکر البغدادی، رهبر کشته شده داعش در ماه گذشته میلادی داشته است.

بازدید اپلیکیشن 24 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خداحافظی موگرینی از ریاست سیاست خارجی اتحادیه اروپا خداحافظی موگرینی از ریاست سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جهان
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: دوره خدمت من پس از ۵ سال فشرده به پایان رسید به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: دوره خدمت من پس…...
دستور ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به عربستان دستور ترامپ برای اعزام نیروی نظامی به عربستان
جهان
ایرنا: دونالد ترامپ دستور اعزام سربازان بیشتر به عربستان سعودی و همچنین سیستم های راداری و موشکی برای آنچه را که "بهبود دفاع در برابر تهدیدهای هوایی و موشکی در منطقه" خواند، صادر کرده‌است. به گزارش روزنامه واشنگتن پست، ترامپ در نامه ای به کنگره اعلام کرد که سربازان بیشتر…...
افشاگری تکان‌دهنده درباره بدرفتاری چین با مسلمانان افشاگری تکان‌دهنده درباره بدرفتاری چین با مسلمانان
جهان
اسناد محرمانه‌ای که به تازگی منتشر شده نشانگر بدرفتاری دولت چین با صدها مسلمان اویغور ساکن در اردوگاه‌ها است. این اسناد که توسط کنسرسیوم بین‌المللی روزنامه‌نگاران تحقیقی (ICIJ) منتشر شده، نشان می‌دهد اماکن دایرشده در منطقه سین‌کیانگ برای اویغورها که پکن آنها را "تأسیسات آموزشی" می‌نامد، در واقع اردوگاه‌هایی محصور…...

پاسخ دهید