هشدارفلاحت‌پیشه به اروپایی‌ها: کاری نکنید پروژه موشکی شهاب ۴ را کلید بزنیم

سیاسی
هشدارفلاحت‌پیشه به اروپایی‌ها: کاری نکنید پروژه موشکی شهاب ۴ را کلید بزنیم

خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: توصیه من به کشورهای اروپایی این است که کار را به جایی نرسانند که پروژه موشکی شهاب چهار در دستور کار قرار گیرد.

حشمت الله فلاحت پیشه در واکنش به آغاز استفاده اروپا از مکانیزم ماشه با بیان اینکه به هر میزان که کشورهای غربی به زبان دیپلماسی لطمه بزنند به همان میزان زبان دیگری در ایران حاکم می‌شود، گفت: خیانت‌های کشورهای غربی به ویژه بعد از برجام به دیپلماسی و در پیش گرفتن موضع خنثی یا دوگانه به تبعیت از آمریکا بعد از نقض برجام، فضا را به سمتی پیش برد که امروز این کشورها مجبور هستند تنها با نظامیان در ایران مذاکره کنند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نتیجه عملکرد اروپایی به تبعیت از آمریکا زبان دیپلماسی از بین رفت، ادامه داد: توصیه من به کشورهای اروپایی این است که کار را به جایی نرسانند که پروژه موشکی شهاب چهار در دستور کار قرار گیرد، به عبارتی همان طور که در کاهش تعهدات برجامی در گام پنجم تمام محدودیت‌ها از نظر حد و سطح برداشته شد در پروژه های موشکی نیز این حد و اندازه برداشته شود.

وی با بیان اینکه ناامن کردن جهان کار سختی نیست، تاکید کرد: یادآور می‌شوم که اگر زبان نظامی در مناسبات ایران با کشورهای اروپایی حاکم شود به طور حتم خبرهای بدی از تهران به گوش آنها خواهد رسید به طوری که از نظر امنیتی دچار مشکل خواهند شد.

فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه شکل گیری جنگ سرد بین ایران و اروپا جنگی بی پایان خواهد بود افزود: شکل گیری تحولات بعد از شهادت سردار سلیمانی و حمله به پایگاه های نظامی آمریکا و البته قبل از آن سقوط پهپاد آمریکایی نشان می دهد راهی که کشورهای غربی دنبال می‌کنند نتیجه عملی نداشته و با روح پراگماتیسم (عملگرایی) حاکم بر سیاست خارجی کشورهای غربی همخوانی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بهترین راه‌حل برای عبور از شرایط موجود را تلاش اروپایی‌ها برای درنظر گرفتن سازوکاری به منظور تنش زدایی با ایران خواند و تصریح کرد: اروپایی ها باید بدانند در این زمینه هیچ ساز وکاری نتیجه بخش نخواهد بود مگر اینکه حقوق ایرانی ها را به رسمیت بشناسند، در این زمینه به اروپایی ها توصیه می کنم کاری نکنند که گفت وگوی تهران با غرب تبدیل به یک ادبیات نظامی شود.

بازدید اپلیکیشن 42 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وزیر بهداشت: ما را مجبور به قرنطینه اجباری نکنید وزیر بهداشت: ما را مجبور به قرنطینه اجباری نکنید
سیاسی
تسنیم: وزیر بهداشت با بیان اینکه شهرهای آلوده به ویروس کرونا مانند شهر قم الان به شدت تحت کنترل قرار گرفته است، گفت: به دلیل اعتمادی که به فرهنگ مردم داریم شیوه قرنطینه شهرها را اجرا نکردیم؛ مردم به شهرهای دیگر سفر نکنند. سعید نمکی با بیان اینکه شهرهای آلوده…...
چهار نفری که برای ریاست مجلس رقابت می‌کنند چهار نفری که برای ریاست مجلس رقابت می‌کنند
سیاسی
روزنامه شرف می‌نویسد: مصطفی میرسلیم ۷۲ساله می‌رود که نایب‌رئیس سنی مجلس یازدهم شود. او یک سال از رضا تقوی، دیگر عضو راه‌یافته به مجلس، کوچک‌تر است؛ برای همین سیدرضا تقوی رئیس سنی و میرسلیم نایب‌رئیس سنی مجلس یازدهم می‌شوند تا بعد از انتخابات هیئت‌رئیسه، رئیس و نوابش مشخص شوند. میرسلیم…...
پیام رئیس دولت اصلاحات برای انتخابات؟ پیام رئیس دولت اصلاحات برای انتخابات؟
سیاسی
خبرآنلاین به نقل از روزنامه خراسان نوشت:اگرچه تبلیغات نامزدهای یازدهمین دوره مجلس از امروز آغاز شده است اما هنوز پرونده تدوین لیست جریان اصلاحات بسته نشده است. در این باره مجید انصاری، که از وی به عنوان سرلیست اصلاح طلبان در تهران نام برده می شود ،از تلاش نامزدهای تایید…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید